Gdzie prace społecznie użyteczne są opłacalne?

Strefa FM Piątek, 26 lipca 201311 3955
Pracują przez 10 godzin tygodniowo na rzecz społeczności lokalnej w organizacjach pomocy społecznej czy tych, które zajmują się pomocą charytatywną. Mowa o bezrobotnych bez prawa do zasiłku, którzy korzystają ze świadczeń pomocy społecznej i wykonują prace społecznie użyteczne.

Gminy powiatu piotrkowskiego chętnie korzystają z tej formy zatrudnienia, a ich włodarze chwalą sobie pracowników współfinansowanych przez Powiatowe Urzędy Pracy.
- Jako gospodarz gminy Moszczenica jestem bardzo zadowolony z propozycji pani dyrektor PUP w Piotrkowie, jeśli chodzi o organizację prac społeczno-użytkowych na terenie naszej gminy. Takie przedsięwzięcie jest bardzo ważne dla wszystkich bezrobotnych z gminy Moszczenica, ponieważ w tym porozumieniu zawarta jest praca dla pięciu osób: trzech kobiet i dwóch mężczyzn. Ogólny koszt całego przedsięwzięcia to około 8 tysięcy złotych, z czego 60 procent finansuje nam PUP. Z budżetu gminy dodajemy około 3,5 tysiąca zł. Te prace to piękna forma aktywizacji bezrobotnych, aby pobierając zasiłek wiedzieli, że niektóre prace trzeba wykonać od siebie - mówi Marceli Piekarek, wójt Moszczenicy.

Korzyści z zatrudniania w ramach pac społecznie użytecznych nie widzi z kolei piotrkowski magistrat, o czym informował już kilka miesięcy temu.

PRZECZYTAJ: Urząd Miasta nie chce aktywizować bezrobotnych

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Niezły ubaw ~Niezły ubaw (Gość)30.07.2013 13:03

Wielkie HALO z zatrudnienia "trzech kobiet i dwóch mężczyzn". Żenada. I trzeba było o tym od razu odtrąbic w mediach. A zatrudnionych bez konkursu, ot tak po znajomości, to co nie było? I nie chodzi tu wcale o podopiecznych GOPSu. O tym się nie mówi. Po co? A może należałoby o tym właśnie poinformować mieszkańców przez wszystkie możliwe media.

00


Loka ~Loka (Gość)28.07.2013 12:26

Jeżeli GOPS chce konkretnych przykładów to wystarczy skontrolować czy ludzie pobierający zapomogi rzeczywiście przeznaczają je na słuszny cel a nie liczyć na donosy innych mieszkańców. Nie udajmy ślepych, bowiem sczytem wszystkiego jest przesiadywanie w Domu Kultury osób bezrobotnych i pod wpływem alkoholu, mile spędzających czas na grze w tenisa pod okiem pracowników. Czy tego procederu też nikt nie widzi- podobnie jak tego co zauważyła mieszkanka moszczenicy?

00


Mieszkanka moszczenicy ~Mieszkanka moszczenicy (Gość)28.07.2013 12:21

Co prawda to prawda, być może to przepisy są nie doskonałe i pracownicy GOPSU mają związane ręce tylko dlaczego są one rygorystyczne dla osób, które pomocy potrzebują naprawdę a tym co mogą iść do pracy a jedynie chęci i9m brakuje pieniążki z nieba spadają za darmo. Coś mi się tylko wydaje że te głosy w obronie prawa i pracowników GOPSU to odzew tych, którzy te zapomogi przyznają a nie wypowiedź mieszkańców, którzy na ten proceder patrząc zacierają oczy ze zdziwienia. A w odpowiedzi na komentarz zmutowanego chomika mogę tylko napisać, że nie boli ponieważ sama potrafię zarobić zamiast wykorzystywać przepisy przychylne tylko i wyłącznie ludziom z mrginesu społecznego.Pozdrawiam

00


Bukszpan ~Bukszpan (Gość)26.07.2013 15:01

Szanowna Mieszkanko Moszczenicy, z moich informacji wynika, że o pewnych rzeczach decydują przepisy prawne ustanowione przez bardzo "mądrych ludzi" w ministerstwie a nie przez pracowników GOPSU. Gdybyś zagłębiła się w nie wiedziałabyś, że tak naprawdę maja oni związane ręce. Jeśli znasz sposób na zminimalizowanie alkoholizmu w gminie podziel się. A może czas w końcu otworzyć usta i oficjalnie przyjść do GOPSU i wskazać nazwiska osób pijących marnotrawionych środki finansowe i stać się świadkiem w postępowaniu.? A może warto, widząc że jest impreza poinformować GOPS o tym co się dzieje, niech "złapią" na gorącym uczynku... Klepanie pod pseudonimem nic nie wnosi. Życzę szerokątnego spojrzenia i odwagi.

00


sklave sklaveranga26.07.2013 14:18

"Mieszkanka-Moszczenicy" napisał(a):
Przykładem jest chociażby osiedle na ulicy Dworcowej gdzie patologia sięga zenitu ....


No patrzcie teraz na Familiokach patologia mieszka a jeszcze nie tak dawno to sama elita tam mieszkała.
Jak ta demokracja pomieszała!!!
Nawet tak chwalonemu wójtowi też coś się pokręciło i na patronkę nowej szkoły w Jarostach wybrał żonę aktywnego nazisty.
Podobno za pieniądze, święty Piotr bramę do nieba też otworzy.
Foto:
Muchomorek i Żwirek na ulicach miasta.
http://sklave.manifo.com/foto-szopka

00


mieszkaniec gminy ~mieszkaniec gminy (Gość)26.07.2013 13:42

Bardzo proszę o dokładne sprecyzowanie ,podanie konkretnych informacji w tej sprawie . Myślę że to nie GOPS ale przepisy prawa są temu winne

00


zmutowany chomik ~zmutowany chomik (Gość)26.07.2013 13:01

"Mieszkanka-Moszczenicy" napisał(a):

boli ze ty nie dostajesz?

00


Mieszkanka Moszczenicy ~Mieszkanka Moszczenicy (Gość)26.07.2013 12:09

No tak Panie Wójcie- zadowolony Pan jest z wykonywanych przez bezrobotnych prac, szkoda tylko że w gminie ciągle powiększa się grono osób bezrobotnych i nie poszukujących pracy, a chcących utrzymywać się z zasiłków, które z kolei przeznaczane są na alkohol i całodzienne libacje. Czy pracownicy GOPSU naprawdę nie widzą tego procederu czy celowo odwracają głowę w drugą stronę? Przykładem jest chociażby osiedle na ulicy Dworcowej gdzie patologia sięga zenitu a Ci którzy nie mają ochoty na pracę, a chętnie korzystają z pomocy GOPSU chodzą z uniesioną głową, kpiąc sobie tym samym z uczciwych ludzi.

00


ares1 ~ares1 (Gość)26.07.2013 10:11

W piotrkowskim magistarcie jak się fąfli nie zatrudni to nie widzi się użyteczności społecznej :)))

00


zmutowany chomik ~zmutowany chomik (Gość)26.07.2013 09:29

drugi

00