Gdzie powstaną nowe galerie?

ePiotrkow Czwartek, 26 lutego 201523 8967
Jesteśmy w ścisłej europejskiej czołówce pod względem powierzchni, jakie przeznaczamy pod budowę galerii handlowych. W byłym województwie piotrkowskim mamy trzy. Teoretycznie.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

Teoretycznie, bo dwie stoją w Bełchatowie. Przy czym działa jedna (choć nie w pełni), druga (Bawełnianka) co prawda została wybudowana, ale jest zamknięta.

- Kiedy podejmowano decyzje dotyczące budowy dwóch galerii w Bełchatowie, zabrakło refleksji - mówił w radiowym Maglu (Strefa FM) asystent prezydenta tego miasta Robert Kornacki. - I właściwej odpowiedzi na pytanie: czy tyle galerii w Bełchatowie jest potrzebnych? Dziś jedna - Olimpia - działa w niepełnym wymiarze, a z właścicielem drugiej nie można się skontaktować. I stoi, choć jest zamknięta. Nie mamy narzędzi, by zmusić właściciela do działania.

Galeria ma stanąć w Tomaszowie Mazowieckim. To będzie już trzecie podejście do budowy nowoczesnego kompleksu handlowego w tym mieście. Robocza nazwa - Galeria Tomaszów.

Na galerię  od lat czekają mieszkańcy Radomska. - Obawiam się, że nasze miasto przegapiło moment największego boomu na budowę tego typu budynków - mówiła Jolanta Dąbrowska z „Gazety Radomszczańskiej”. - Owszem, mamy coś w rodzaju skupisk sklepów, kompleksów handlowych, ale trudno nazwać je galeriami. W planach jest wybudowanie kolejnego.

Wygląda na to, że tylko Piotrków może pochwalić się galerią handlową z prawdziwego zdarzenia. Focus Mall oddano do użytku w listopadzie 2009 roku. I choć czasami pojawiają się głosy o konieczności powstania kolejnej, to jak na razie nic takiego się nie wydarzyło. Owszem, mamy kompleks handlowy przy ul. Wojska Polskiego (dawny areszt), ale trudno w tym przypadku mówić o klasycznej galerii handlowej.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (23)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Przejezdny ~Przejezdny (Gość)22.04.2015 14:54

Galerie, a w nich galernicy

10


oni już wiedzą że my wiemy ~oni już wiedzą że my wiemy (Gość)27.02.2015 07:31

pewnie grubas a weźmie wielkiego podwykonawce

20


pozostwiają ślad ~pozostwiają ślad (Gość)27.02.2015 07:22

i dawaj ich na instrukcje bezpieczeństwa pożarowego - zobaczymy kogo tym razem podstawią ...ale my już wiemy

40


tee ~tee (Gość)27.02.2015 07:18

"klaszyczna galeria handlowa" buahahaha a po co mi to? rozni sie tylko tym od " skupisk sklepów, kompleksów handlowych" ze jest DROZEJ, takze dziekuje galeriom, papa

50


galernik ~galernik (Gość)26.02.2015 21:30

Tu jest potrzebny przemysł, żeby ludzie mieli pracę, a nie "galerie", żeby mieli gdzie wydawać pieniądze. Wydać pieniądze to żadna sztuka i wystarczy już tych "galerii"

50


Al Bundy Al Bundyranga26.02.2015 20:19

Jak zobaczyłem tytuł, to zajrzałem z ciekawości sprawdzić, czy w Gomulinie galerię wybudują. :)
Ale najpierw Tomaszów i Radomsko w kolejce...
***
"Jesteśmy w ścisłej europejskiej czołówce pod względem powierzchni, jakie przeznaczamy pod budowę galerii handlowych"
W wielu innych rankingach też jesteśmy w czołówce. Tylko są one znacznie mniej chlubne...

40


oserwator ~oserwator (Gość)26.02.2015 12:48

Co do Focusa, przy obecnym obłożeniu wynajmowanych lokali powoli koszty utrzymania obiektu przekroczą przychody z najmu, a wówczas droga jest tylko jedna....

60


bleble ~bleble (Gość)26.02.2015 10:40

galeria w areszcie? przecież tamta strona miasta cienko pierdzi! były tam jakieś sklepy ale została tylko biedronka, bar i kiosk ... cóż jakie miasto taka rzeczywistość ... niestety ... a po co jeszcze inna galeria? w focusie tyle wolnego miejsca! nawet Ryłko się zwinął ostatnio ... jakby ludzie mieli pracę i uczciwe zarobki to i by kupowali w galeriach. Ci którzy mają kasę jadą do Łodzi na zakupy albo dalej ... ci co nie mają kupują sobie w sobotę albo w niedzielę na bazarku i tak się to kręci ... A tak to wszyscy łażą po galeriach dla zabicia czasu a sprytniejsi dla "pomacania" sobie towaru, bo taniej zawsze można to samo kupić w necie ...

150


gosciówa ~gosciówa (Gość)26.02.2015 10:31

Co to znaczy ze Galeria z Bełchatowie działa w niepełnym wymiarze? Pracuje tam. Obecnie może dwa lokale stoją puste w tym jeden przygotowuje się na otwarcie.

51


lp ~lp (Gość)26.02.2015 09:55

unikam galerii jak ognia. po prostu nie godze sie z ich polityka i kupuje gdzie indziej. dla mnie ma znaczenie jakosc. a ostatnio ona pozostawia wiele do zyczenia w sieciowkach. poza tym wycieczki po ch mam juz za soba - mam rodzine.

81


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat