Gdyby doszło do pożaru... Strażacy i leśnicy skontrolowali punkty czerpania wody

ePiotrkowRegion Piątek, 03 lipca 20202 2615
Na terenie Nadleśnictwa Piotrków strażacy i leśnicy kontrolowali w czwartek wytypowane punkty czerpania wody. Sprawdzili stan dojazdów pożarowych i praktyczną możliwość poboru środka gaśniczego. Wszystko po to, by jak najlepiej przygotować się do ewentualnego pożaru na terenach leśnych. Kontrolą objęto obszary należące do leśnictwa Przygłów i Grzegorzówka.

Ładuję galerię...

Czynności kontrolne przeprowadzili funkcjonariusze wydziału operacyjno-szkoleniowego z Komendy Miejskiej PSP Piotrków Trybunalski przy udziale służby leśnej. - My zajęliśmy się rozpoznaniem możliwości przejazdu samochodami pożarniczymi dojazdami w obszarach leśnych i możliwościami poboru wody z punktów czerpania przy użyciu autopomp pożarniczych i pomp przenośnych – mówią strażacy z OSP Przygłów.

 

- Strażacy mieli możliwość przypomnienia, gdzie zlokalizowane są punkty poboru wody. Wykonali również praktyczne ćwiczenie, które jest doskonałą formą na rzetelne sprawdzenie źródeł zaopatrzenia wodnego oraz potencjału sprzętowego na wyposażeniu OSP i PSP – mówi Bartłomiej Kolasiński z OSP Przygłów. - Chcemy być jak najlepiej przygotowani na ewentualne wystąpienie dużego pożaru na terenie Nadleśnictwa Piotrków. Dziś już wiemy, że niski poziom rzek Luciąża i Pilica w punktach poboru wody może być niewystarczający do skutecznego zaopatrzenia wodnego. Często większy poziom wody jest w miejscach o ograniczonej możliwości dojazdu.

 

W związku z tym strażacy z OSP Przygłów będą się starać o doposażenie jednostki w pojazd terenowy typu quad z przyczepą i motopompę o wydajności co najmniej 1600 l/min. - Taki zestaw będzie stanowił skuteczną bazę do organizacji wydajnego punktu zaopatrzenia wodnego w każdym nawet najmniej dostępnym terenie leśnym – wyjaśniają strażacy z Przygłowa. - Planujemy przeprowadzenie ćwiczeń, obejmujące podawanie wody na duże odległości oraz budowę punktów zaopatrzenia wodnego opierające się o posiadany aktualnie sprzęt.

 

 

 

 

(źródło: OSP Przygłów) 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)03.07.2020 13:11

W Przyglowie z punktem czerpania wody w razie pożaru chyba nie ma problemu skoro wodę czerpią z Luciąży. Skontrolujcie inne leśnictwa i ich stawiki, a w zasadzie żabianki gdzie wida ma 40 cm a reszta to muł i zwalone przez bobry drzewa, w dodatku istna wylegarnia komarów.

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat