„Gdy w grę wchodzą emocje, człowiek zapomina o rozsądku"

ePiotrkowKraj Piątek, 02 sierpnia 20193 2217
Niby wiemy, że trzeba uważać, że nie powinno się wpuszczać obcych osób do mieszkania, że nie wolno przekazywać pieniędzy żadnym „urzędnikom", którzy nas odwiedzą. A jednak wciąż są ludzie, którzy dają się nabrać, oszukać i okraść.
premier.gov.pl

O nowej metodzie zdobywania przez oszustów zaufania pisaliśmy TUTAJ. Ale pojawiają się kolejne. W kilku polskich miastach policja już wydała ostrzeżenia o innym sposobie stosowanym przez złodziei. Polega na rozdawaniu - za darmo - breloczków do kluczy, które później ułatwiają im włamywanie do domów bez obaw, że zostaną przyłapani przez domowników.

 

Ale ta najbardziej znana to oczywiście niesławna metoda „na wnuczka". Później narodziły się jej mutacje: na policjanta, na księdza, czy urzędnika. - Po raz kolejny apelujemy: żaden policjant, ani urzędnik ZUS czy skarbowy nie przyjdzie do nas do domu z żądaniem wpłacenia lub przekazania pieniędzy – mówiła w Maglu rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Opocznie Barbara Stępień. – Jeśli coś takiego się nam przydarzy, natychmiast trzeba powiadomić policję, a najlepiej nie wpuszczać obcych do mieszkania. Takie osoby są naprawdę świetnie psychologicznie przygotowane do rozmowy. Potrafią znakomicie zmanipulować, a gdy w grę wchodzą emocje wywołane np. wiadomością o tragedii, jaka miała stać się udziałem bliskiej nam osoby, tracimy zdrowy rozsądek.

 

Nie tylko rozsądek, ale czasami dorobek wielu lat życia. Tyle, że nie zawsze oszuści wykorzystują wiedzę o naszej rodzinie. Czasami metoda jest nieco bardziej banalna. - Całkiem niedawno pewien mężczyzna przyjął ofertę masażu, jaki zaproponowały dwie kobiety – mówiła B. Stępień. - Masaż miał odbyć się w jego mieszkaniu. Niestety, skończyło się na okradzeniu tego mężczyzny, który na dodatek nie potrafił opisać sprawczyń. Bo tak często bywa z ofiarami – pod wpływem emocji nie są później w stanie powiedzieć, jak wyglądał oszust.

 

Policjantka z KKP w Opocznie przestrzega wszystkich, po raz kolejny apelując o rozwagę i zdrowy rozsądek. Ale ma też kilka słów do samych złodziei: - Nikt, żaden przestępca nie może spać spokojnie. Na pewno nie uniknie kary. A za tego typu oszustwa grozi od pół roku do ośmiu lat pozbawienia wolności.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

alabaster1 ~alabaster1 (Gość)02.08.2019 21:32

Metoda na wiarę działa już ponad 2000lat i ma się dobrze, to jest kunszt -wyrwać kasę i jeszcze za to dostać podziękowania.

20


gość ~gość (Gość)02.08.2019 21:03

Trzeba to wytłumaczyć dyrektorowi z Torunia..

10


Jarosław B. ~Jarosław B. (Gość)02.08.2019 07:39

A może czas na akcję "Nie daj się nabrać na wybory"?

52


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat