GIS o epidemii: czekają nas trudne tygodnie, wszystko zależy od nas

PAPKraj Poniedziałek, 12 października 202031 4192
Czekają nas trudne tygodnie - powiedział w niedzielę główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas o prognozowanym rozwoju epidemii. Wszystko zależy od nas - dodał, podkreślając wagę stosowania się do obostrzeń.

"To będą trudne czasy dla nas. To będą trudne tygodnie, ale przejdziemy to wspólnie, jeżeli będziemy rozważni i będziemy stosować się do wszystkich zaleceń. To wszystko zależy od nas, od personelu opieki zdrowotnej, który jest zdeterminowany, to wszystko zależy od sprawności, instytucji, którą ja kieruję, która też jest naprawdę bardzo zmęczona, ale bardzo zdeterminowana" - mówił Pinkas w TV Republika.

 

Uzasadniając wprowadzenie nowych obostrzeń stwierdził, że "ten wirus ma to do siebie, że musimy zmieniać naszą strategię". Ocenił, że wprowadzane są one w sposób racjonalny i w proporcjonalnym stopniu do zagrożenia.

 

"Za nami nie stoją złe moce, firmy farmaceutyczne, nie stoi coś złego, niedobrego. Za nami stoją wyłącznie dobre intencje, wiedza medyczna, tysiące profesjonalistów, którzy doskonale wiedzą, że w przestrzeni publicznej jest wirus, że trzeba z nim walczyć, że ludzie umierają, że poprzez brak rozwagi może zabraknąć łóżek w szpitalu, że może być kolejka do szpitala i najbardziej dramatyczne dylematy - kogo podłączyć do respiratora i zastosować odpowiednią terapię" - mówił Pinkas.

 

Podkreślił, że trzeba tak działać, by "przejść suchą stopą przez epidemię". "Musimy na nią dynamicznie reagować. Nie możemy sobie pozwolić na zapaść opieki zdrowia" - dodał.

 

Równocześnie wyraził zdziwienie tym, że tak dużo osób bierze udział w tzw. manifestacjach antycovidowych. Oświadczył, że nie można uciekać od wiedzy, rzeczywistości i budować "pozycji politycznej na negacji wartości, nie można być egoistą". "To jest - ja użyję tego słowa - niegodziwe" - podsumował.

 

Stwierdził też, że takie ruchy "dewastują prace personelu medycznego".

 

Resort zdrowia podał w niedzielę, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 4 178 osób. Choroba zakończyła się tragicznie dla 32 chorych. Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 125 816 osób. Zmarło 3 004 chorych. Wyzdrowiały 80 302 osoby. 

 

 

 

Klaudia Torchała/PAP


Zainteresował temat?

1

4


Komentarze (31)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ludzik ~ludzik (Gość)13.10.2020 06:18

Ogłosić wybory, to wirus się wystraszy i znowu będzie w odwrocie!

10


gość_sushd ~gość_sushd (Gość)12.10.2020 07:41

Przecież minister zdrowia p. Szumowski mówił, że maseczki nie działają. Skoro taki autorytet tak mówi to słuchać czy nie? A skoro nie, to czemu teraz słuchać?

183


gość_tu ~gość_tu (Gość)12.10.2020 08:23

Lepsze świeże powietrze, czy przez maskę? Skoro oddychasz grzybem i wirusami, to chorujesz.

125


Mr Panika ~Mr Panika (Gość)12.10.2020 10:20

Drodzy antycovidowcy. Znudziliście mnie tym swoim "biciem piany". Możecie myśleć co chcecie, ale póki co, to umyć łapy, maseczki na twarz i forward, na barykady absurdu.

511


gość_rttyyyy ~gość_rttyyyy (Gość)12.10.2020 18:34

Markety są najbezpieczniejsze covida boi się tam być zero zamkniętych marketów zero przypadków nic nie opisane

10


gość_andrzejekoooo ~gość_andrzejekoooo (Gość)12.10.2020 07:54

Najważniejsze pytanie
Jaka aferę chca pisuary przykryć teraz kontrolowanym wzrostem zachorowań?

127


gość_www ~gość_www (Gość)12.10.2020 11:46

Bzdura goni bzdurę.

40


Kazik ~Kazik (Gość)12.10.2020 10:13

Ludziska przejrzeli ten rząd na wylot jego kłamstwa manipulacje . Ta cała akcja z wirusem ma zasięg światowy to generalna próba albo podporządkują ludzi i zrobią z nami co zechcą albo będzie po nich.
Wystarczyło ,ze media sieja panikę a w aptekach kolejki po szczepionkę na grypę która nic nie daje ale za to trzeba za nią zapłacić wiec chodzi o kasę i nic więcej. To samo będzie ze szczepionka na ten rzekomy wirus kasa i jeszcze raz kasa a barany niech zdychają po szczepieniu. Maseczki są zbędne jeśli ktoś się niby zaraża to po opryskach na niebie o czym nikt nie wspomni. Od kiedy PIS rządzi nasiliły sie opryski i pierwsze nieszczęście w Suszcu to nie przypadek manipulacja w pogodę i nie tylko daje efekt a ludzie dalej śpią naiwni

106


Jarosław K. ~Jarosław K. (Gość)12.10.2020 08:14

Mam wrażenie że imię Jarosław jakoś obciąża i ma zasadniczy wpływ na dziwną osobowość noszącego takie imię.

132


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat