Funkcjonariusze Służby Więziennej świętowali w Sulejowie

Strefa FMRegion Czwartek, 13 lutego 202013 9983
Obecni pracownicy, funkcjonariusze w stanie spoczynku oraz przyjaciele osób związanych z więziennictwem spotkali się w czwartek (13 lutego) w sulejowskim oddziale Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej. Z okazji ich święta nie zabrakło odznaczeń, wyróżnień oraz okolicznościowych przemówień.

Ładuję galerię...

Spotkanie było między innymi okazją do wyrażenia uznania dla ciężkiej pracy funkcjonariuszy, z jaką mają do czynienia na co dzień. - Dla nas to bardzo ważny dzień z dwóch powodów. Po pierwsze, stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa zostanie nadany sztandar z rąk dyrektora generalnego. Poza tym świętuje ono 20-lecie swojego powstania. Natomiast my wszyscy świętujemy 101. rocznicę powołania naszej formacji. Z tej okazji nasi funkcjonariusze otrzymają dzisiaj odznaki ministerialne oraz awanse - powiedział nam kpt. Paweł Wochal, rzecznik prasowy Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Łodzi.


Udało nam się porozmawiać również z przedstawicielem formacji, która od dziś funkcjonuje już pod nowym sztandarem. - Po 22 latach od powstania stowarzyszenia, udało nam się ustanowić nasz sztandar. Jak będzie wyglądał? Z jednej strony mamy orła w otoku z lauru, a drugą wypełni logo stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Cieszymy się, bo naszą misją jest ocieplanie wizerunku naszej formacji. Współpracujemy też z Centralnym Zarządem Służby Więziennej oraz z jednostkami penitencjarnymi - powiedział kpt. Krzysztof Kutela, prezes stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. 

 

Wśród zaproszonych na uroczystość gości znalazł się między innymi Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki. - Zgromadzeni tu ludzie pełnią bardzo ważną misję, dlatego że służą społeczeństwu, pilnując osób, które powinny być od niego odizolowane, ze względu na popełnione przestępstwa. To bardzo wymagająca praca, która nie sprowadza się wyłącznie do pilnowania osób osadzonych w więzieniach. Strażnicy pełnią też choćby rolę terapeutów. To na pewno istotne, ale też stresujące zajęcie, dlatego też wszyscy powinniśmy być im za to wdzięczni.


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)13.02.2020 19:55

jak zwykle najważniejszych zdjęcia wrzucili

30


gość ~gość (Gość)13.02.2020 19:32

Gratulacje... Tylko tak naprawdę to odznaczenia i nagrody powinni dostać ci co pracują w bezpośrednim kontakcie z osadzonymi to dzięki nim wszystko się kręci!!!

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat