Funkcjonariusze Służby Więziennej świętowali w Sulejowie

Strefa FMRegion Czwartek, 13 lutego 202013 10843
Obecni pracownicy, funkcjonariusze w stanie spoczynku oraz przyjaciele osób związanych z więziennictwem spotkali się w czwartek (13 lutego) w sulejowskim oddziale Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej. Z okazji ich święta nie zabrakło odznaczeń, wyróżnień oraz okolicznościowych przemówień.

Ładuję galerię...

Spotkanie było między innymi okazją do wyrażenia uznania dla ciężkiej pracy funkcjonariuszy, z jaką mają do czynienia na co dzień. - Dla nas to bardzo ważny dzień z dwóch powodów. Po pierwsze, stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa zostanie nadany sztandar z rąk dyrektora generalnego. Poza tym świętuje ono 20-lecie swojego powstania. Natomiast my wszyscy świętujemy 101. rocznicę powołania naszej formacji. Z tej okazji nasi funkcjonariusze otrzymają dzisiaj odznaki ministerialne oraz awanse - powiedział nam kpt. Paweł Wochal, rzecznik prasowy Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Łodzi.


Udało nam się porozmawiać również z przedstawicielem formacji, która od dziś funkcjonuje już pod nowym sztandarem. - Po 22 latach od powstania stowarzyszenia, udało nam się ustanowić nasz sztandar. Jak będzie wyglądał? Z jednej strony mamy orła w otoku z lauru, a drugą wypełni logo stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Cieszymy się, bo naszą misją jest ocieplanie wizerunku naszej formacji. Współpracujemy też z Centralnym Zarządem Służby Więziennej oraz z jednostkami penitencjarnymi - powiedział kpt. Krzysztof Kutela, prezes stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. 

 

Wśród zaproszonych na uroczystość gości znalazł się między innymi Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki. - Zgromadzeni tu ludzie pełnią bardzo ważną misję, dlatego że służą społeczeństwu, pilnując osób, które powinny być od niego odizolowane, ze względu na popełnione przestępstwa. To bardzo wymagająca praca, która nie sprowadza się wyłącznie do pilnowania osób osadzonych w więzieniach. Strażnicy pełnią też choćby rolę terapeutów. To na pewno istotne, ale też stresujące zajęcie, dlatego też wszyscy powinniśmy być im za to wdzięczni.


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)15.02.2020 22:37

A czy odznaczono w jakiś szczególny sposób strażników , którzy na przestrzeni lat podczas rożnych szkoleń kąpali się w basenie w ubraniu ?

30


gość ~gość (Gość)14.02.2020 21:56

Dżonson haha i reszta baczność hahaha

20


były klawisz ~były klawisz (Gość)14.02.2020 18:54

Ładnie to wygląda ale 17 lat na pierwszej linii i nikt tego nie widział dobrze że odszedłem bo ważniejsze było zdrowie i rodzina ale to prawda pracy klawisza na dole nikt nie widzi chyba tak już musi być pozdro dla wszystkich emerytów z pierwszej linii

10


gość ~gość (Gość)14.02.2020 18:44

Inaczej patrzy na ten artykuł osoba przypadkowo przeglądająca a inaczej klawisz. Jak się patrzy na "zasłużone" twarze sekretarek, informatyka, kadrowych, syna byłego dyrektora, wykładowców, sami fachowcy. Oddziałowi to mogą sobie na nocce jedynie popatrzeć na zdjęcia na stronie sw. Odznaczenia dla mnie nic nie znaczą w takiej służbie jak ta, jednak wiem że ci sami ludzie mają dwu, trzy, cztero krotnie większe dodatki służbowe niż oddziałowy, w pierwszym kontakcie ze złodziejem. Filary polskiego systemu penitencjarnego... pozdrawiam i życzę podwyżek oddziałowym i wychowawcom, bo tylko te osoby spotkasz w oddziale, resztę znajdziecie pochowaną po dziurach na adminjstracji

70


gość ~gość (Gość)14.02.2020 15:35

Dobrze ze się zdecydowałeś odejść. Całe szczęście.

00


gość ~gość (Gość)14.02.2020 14:06

Ten gość co niżej napisał bohaterą a nie jak być poprawnie bohaterom i to jeszcze się chwali że że ppłk to żenada. Sami oceńcie czy tacy ppłk są czegoś warci.

00


gosc2 ~gosc2 (Gość)14.02.2020 10:13

no tak najbardziej zasłużone panie sekretarki, księgowe, pielęgniarki a funkcjonariusze którzy codziennie mają bezpośredni kontakt z osadzonymi to tylko parobki od których się tylko wymaga.

12


gość ~gość (Gość)14.02.2020 09:16

Same plecaki i pociotki a ci co zapitalaja na dole o nich cisza to są prawidziwi bohaterowie.Cześć i Chwała

51


gość ~gość (Gość)13.02.2020 22:27

Najlepszego Koledzy Moi mili szanowni Funkcjonariusze. Najbardziej nie doceniana formacja w Polsce. Bez Służby Więziennej nie było by bezpiecznej Polski. Szacunek dla każdego z osobna. Pozdrawiam Emeryt (Ppłk). Jestem emerytem między innymi dlatego że zawsze w pierwszej kolejności wymieniałem i nagradzalem pierwsza linie. Oddziałowi, strażnicy. Ci ludzie tworzą ta służbę, My z góry zbieramy tylko laury za ich ciężka pracę. Ku chwale ojczyzny, Część i chwała bohaterą.

53


cwaniak z miejskiej gazowni ~cwaniak z miejskiej gazowni (Gość)13.02.2020 15:18

najlepszego koledzy moi

44


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat