Funkcjonariusze KAS z Piotrkowa zlikwidowali magazyn i przejęli transport nielegalnych papierosów

ePiotrkow Piątek, 13 listopada 20205 4691
W wyniku dwóch kontroli funkcjonariusze z piotrkowskiego działu Służby Celno-Skarbowej przejęli 111 120 szt. nielegalnych papierosów. Zabezpieczyli również 2 kg tytoniu.
Straty w podatku akcyzowym, które mógł ponieść Skarb Państwa szacowane są na ponad 100 tys. zł.
fot. KAS

2 listopada w Radomsku funkcjonariusze patrolowali okolice kompleksu handlowego. Późnym wieczorem przy jednym z pawilonów zauważyli dwóch mężczyzn pochodzenia ormiańskiego, znanych im z wcześniejszych kontroli. Mężczyźni wysiedli z audi z wypełnionymi torbami i  skierowali się do jednego z lokali w kompleksie handlowym. - Kiedy funkcjonariusze KAS weszli za mężczyznami do pomieszczenia, okazało się, że w torbach znajdowały się nielegalne papierosy - relacjonuje asp. Beata Bińczyk. - Przeszukano również piwnicę pod lokalem, gdzie znaleziono kolejne papierosy bez akcyzy i tytoń.

 

Łącznie zabezpieczono 19 160 szt. papierosów różnych marek w 958 paczkach i 2 kg tytoniu bez znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa mogły wynieść niemal 20 tys. zł.

Mężczyźni, w wieku 54 i 22 lat, usłyszeli zarzut popełnienia wspólnie i w porozumieniu przestępstwa skarbowego, za które grozi wysoka grzywna.

 

Kolejna akcja miała miejsce kilka dni później. 5 listopada funkcjonariusze celno-skarbowi z Piotrkowa Trybunalskiego kontrolowali pojazdy na jednej z dróg w gminie Czarnocin. W fordzie kierowanym przez 45-letniego mieszkańca woj. lubelskiego wykryli 4598 paczek papierosów z białoruską akcyzą, łącznie 91 960 szt.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego.

Za narażenie Skarbu Państwa na straty w wysokości ponad 80 tys. zł grozi sprawcy wysoka grzywna. 


Zainteresował temat?

1

3


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Hmmm ~Hmmm (Gość)13.11.2020 13:22

W sumie mnie to lotto, bo i tak nie palę... ale sposobem na pozbycie się "nielegalnej" konkurencji alkoholu czy papierosów, jest... obniżenie akcyzy i cen w sklepach. Wtedy szara strefa będzie nieopłacalna. Kto ma palić, to i tak pali i pije, nie patrząc na cenę...

81


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)13.11.2020 20:16

Badylarze ponad połowę towaru sprzedają bez ewidencji i ile wynoszą straty Skarbu Państwa ??

20


jann ~jann (Gość)14.11.2020 09:02

i Piz znowu odebrał możliwość zakupu tańszych papierosów

20


gość_ap surt ~gość_ap surt (Gość)13.11.2020 17:04

Jak to jest liczone? 20 tys. papierosów, a strata skarbu państwa 20 tys. To co, czyli producent legalnie wprowadzający papierosy do obrotu dopłaca skarbowi sam ponosząc straty, jeśli w sklepie jeden papieros wychodzi po ok 70-75 groszy?

02


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat