Fundusze Unijne pomocne przy rozwijaniu firmy

Strefa FMŁódzkie Sobota, 05 maja 20184 6561
Mając pomysł na biznes warto skorzystać z Funduszy Unijnych. O dofinansowanie może wnioskować każdy, z wyjątkiem osób prywatnych. Na realizację projektu można uzyskać pożyczkę lub kredyt ze środków unijnych, udostępniany na korzystnych warunkach. Możliwe jest także korzystanie z innych instrumentów, np. funduszy kapitałowych czy poręczeń, których otrzymywanie także ułatwiają Fundusze Europejskie.

Ładuję galerię...

- Jesteśmy na drugim etapie wydawania unijnych pieniędzy. Otrzymaliśmy kwotę niebagatelną, bo aż 10 mld zł - powiedział Dominik Patora, dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego województwa łódzkiego. - Wielu przedsiębiorców z naszego regionu ma już doświadczenie w pozyskiwaniu środków i deklaruje udział w kolejnych konkursach. Będzie ich jeszcze wiele, są przewidziane na każdy kwartał. Pierwsza i druga oś jest przeznaczona bezpośrednio dla przedsiębiorców, ale wsparcie można pozyskać także z pozostałych osi, dlatego zachęcam do śledzenia harmonogramu – dodał.


Wiele firm z naszego województwa korzysta z pomocy Funduszy Unijnych. Jedną z nich jest m.in AMZ Kutno, przedsiębiorstwo specjalizujące się w projektowaniu i produkcji zabudowy do pojazdów specjalistycznych - Produkujemy wszystko, co da się zrobić na karosażu pojazdu, czyli bankowozy, ambulanse, minibusy, pojazdy specjalistyczne opancerzone. Fundusze z Unii Europejskiej pomogły nam w rozwoju firmy, w zakupie maszyn i dostosowaniu nowych technologii. Pozyskaliśmy ponad 2 mln 900 tys zł, dzięki temu jesteśmy bardziej konkurencyjni na rynku i możemy wprowadzać nowe produkty. W tym roku będą to nowy pojazd opancerzony oraz nowy design karetki, który będziemy proponować zarówno w Polsce, jak i w Europie - wyjaśnił Dariusz Fabisiak, prezes Zarządu.

 

Prezentując przedsiębiorstwa korzystające z Funduszy Unijnych nie można pominąć firmy Texpol z Borkowic, która zajmuje się produkcją ekologicznych tkanin dla dzieci. Warto podkreślić, że jest to Zakład Pracy Chronionej zatrudniający osoby z wyższymi stopniami niepełnosprawności - Pomysł z zatrudnieniem osób z orzeczeniem o niepełnosprawności to wyraz mojej wdzięczności za to, że sama mam zdrowe dzieci. To misja społeczna, którą pragnę nieść wśród osób z naszego sąsiedztwa, ale też z dalszych miejscowości, bo chętnie zatrudniają się u nas osoby z Łasku czy Bełchatowa. Dla nie praca to nie tylko zarabianie pieniędzy, ale także dowód, że można stworzyć z pracownikami rodzinę, spędzać czas z miłością i w dobrych relacjach - powiedziała prezes Alicja Wajchert.

 
Wnioski o wsparcie z Regionalnego Programu dla województwa łódzkiego składa się w ściśle określonych terminach, wyznaczonych dla danego konkursu. Ich harmonogramy publikowane są pod koniec każdego roku. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej www.rpo.lodzkie.pl.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)07.05.2018 10:20

Jak biznes to napewno nie w Piotrkowie- odradzam wszystkim beznadziejne miasto do otworzenia czegokolwiek!!!

00


Witek ~Witek (Gość)05.05.2018 18:38

Fundusze unijne to lipa mogą pogrążyć firmę bo jest przymus kredytu to tak samo jak na wymianę pieca czy panele fotowoltaiczne czy pompy ciepła dużo szumu a korzyści zero

20


Marcin Marcinranga05.05.2018 17:46

Hmm a to nie jest połączone z obowiązkowym kredytem na rozwój. ? Fundusze Unijne potrafią nieźle ograniczyć rozwój przedsiębiorstw

20


gość ~gość (Gość)05.05.2018 09:02

Kurde, to każdy może zlożyc ? Czy to "każdy" jest bez osób prywatnych ? LOGIKA !

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat