ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Friends - szkoła inna niż wszystkie

Środa, 04 września 2019 2617
Friends – piotrkowska szkoła języka angielskiego i hiszpańskiego prowadzona przez Magdalenę Pietrusiewicz i Marcina Gliszczyńskiego

Opowiada: Marcin Gliszczyński


Pomysł na stworzenie szkoły pojawił się nieco ponad dwa lata temu. Jesteśmy przyjaciółmi i pracujemy od długiego czasu razem w piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, ja prowadzę w niej Studium Języków Obcych a Magda jest doświadczoną lektorką języka angielskiego. Pomyśleliśmy, że warto byłoby stworzyć coś własnego, aby podzielić się z większą liczbą ludzi naszym doświadczeniem. Trzecią bardzo ważną osobą dla szkoły jest Kieran Bradley, nasz przyjaciel z Anglii, który niejako powrócił do Piotrkowa po wielu latach od pierwszego tutaj pobytu ponieważ, jak twierdzi, to miasto bardzo mu odpowiada. Jest to wspaniały nauczyciel języka angielskiego i hiszpańskiego, który właściwie zjeździł cały świat ucząc – pracował m.in. w krajach arabskich i Hiszpanii. Jego uczniowie są po prostu zachwyceni jego podejściem i wspaniałym akcentem.


Chcieliśmy aby nasza szkoła była trochę inna niż wszystkie i nawet dobór nazwy podkreśla jedną z naszych głównych wartości czyli przyjazne relacje we współpracy z uczniami. Podobno człowiek nie jest w stanie nauczyć się niczego od ludzi, których nie lubi. Drugą bardzo ważną sprawą jest dla nas wysoka jakość kształcenia, którą staramy się zapewnić naszym słuchaczom. Starannie dobieramy materiały kursowe, współpracujemy ściśle z przedstawicielami wydawnictw Oxford University Press oraz Macmillan Polska, bo mamy zaufanie do jakości oferowanej przez te wydawnictwa. Poza tym na zajęciach wykorzystujemy dużo materiałów dodatkowych, pracujemy z multimediami, fragmentami filmów, z autentycznym językiem, nie poprzestając na typowym „przerabianiu” podręczników. W nasze zajęcia wkładamy również spory komponent kulturowy, bo znając kulturę kraju, którego języka się uczymy jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć jego niuanse. Wydaje się, że nasze starania zostały docenione, ponieważ zostaliśmy laureatami plebiscytu Orły Edukacji 2019.


Nasi słuchacze mają możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji z nami, w przypadku dodatkowych pytań, problemów z przyswojeniem materiału lub chęci nadrobienia zaległości spowodowanych nieobecnością. Zakładamy ze słuchaczami wspólne grupy np. w aplikacji Messenger, na których możemy wymieniać poglądy w języku obcym i w ten sposób nauka przenosi się poza sale lekcyjną. Warto przy okazji wspomnieć, że prowadzimy zajęcia w nowoczesnych dobrze wyposażonych salach, mamy do dyspozycji projektory i wysokiej jakości sprzęt multimedialny, dzięki naszym gospodarzom – szkole TEB

Edukacja.


Nasza oferta obejmuje również działania dodatkowe, organizujemy warsztaty kulturowe – znane i lubiane przez uczestników tych spotkań głównie z liceów i gimnazjów. Przyjeżdżają do nas Irlandczycy, Szkoci i Anglicy pracujący dla organizacji Learning Without Borders, z którą współpracujemy i prowadzą przepełnione humorem, w pełni interaktywne prezentacje dotyczące kultury, historii i obyczajów krajów anglojęzycznych. Zawsze jest mnóstwo wspaniałej zabawy i śmiechu. Oprócz tego organizujemy dla naszych słuchaczy spotkania tematyczne np. z okazji różnych świąt anglojęzycznych, a także spotkania muzyczne i filmowe, podczas których można podszlifować znajomość specyficznego słownictwa i dowiedzieć się czegoś nowego. Mamy również możliwość organizacji wyjazdów zagranicznych np. do Szkocji czy Anglii.


Kursy tradycyjnie zaczynamy w październiku, a kończymy w czerwcu. Najczęściej spotykamy się raz w tygodniu na dwie godziny lekcyjne lub – tak jak to jest w przypadku zajęć konwersacyjnych – na 60-minutowe spotkania. Kursy zazwyczaj trwają 30 tygodni – podobnie jak jest to zorganizowane na uczelniach wyższych. W ofercie mamy cały szereg kursów dla młodzieży – począwszy od ósmoklasistów, którzy chcą jak najlepiej zdać swój pierwszy ważny egzamin językowy, przez uczniów szkół średnich, których przygotowujemy do matury lub egzaminów typu IELTS, FCE czy CAE. Uczy się u nas również sporo dorosłych, którzy chcą podszlifować język w celach profesjonalnych lub uczą się hobbistycznie. Dużą popularnością cieszą się konwersacje z native speakerem – polecamy je wszystkim, ponieważ to mit, że jeśli ktoś jest początkującym użytkownikiem języka to nie zrozumie niczego. Mamy wiele dowodów na to, że jeśli ktoś zaryzykuje to nie żałuje swojej decyzji. Nowością w naszej ofercie na ten rok jest propozycja jednoczesnej nauki dla dzieci w wieku przedszkolnym wraz z opiekunami nazwana przez nas Familiar English. Oczywiście nie razem – dzieci będą się uczyć i bawić w swojej grupie, a w tym czasie mamy i tatusiowie będą mogli zamiast się nudzić – również poświęcić ten czas na naukę języka.


Przez cały wrzesień prowadzimy jeszcze zapisy. Można się do nas zgłosić telefonicznie, elektronicznie lub, jak preferuje to spora grupa ludzi – osobiście. W każdy wtorek i czwartek września dyżurujemy w godzinach 16:00-18:00 w siedzibie naszej szkoły przy ulicy Polnej 13, na parterze. Można będzie się dowiedzieć wszystkiego prosto u źródeł, dobrać najbardziej odpowiedni kurs, napisać test poziomujący i po prostu zapoznać się z nami. Serdecznie zapraszamy!

 

 


Zainteresował temat?

0

1


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat