Fragment ulicy Miast Partnerskich będzie drogą krajową

ePiotrkow Środa, 28 maja 201414 5814
Już niebawem kilka fragmentów dróg w Polsce może uzyskać status dróg krajowych. Między innymi będzie to być fragment ulicy Miast Partnerskich w Piotrkowie.

Projekt rozporządzenia ministra infrastruktury i rozwoju dotyczy zaliczenia kilku dróg do kategorii dróg krajowych. Oprócz fragmentów ulic w Toruniu czy Rzeszowie, status drogi krajowej uzyskać ma ulica Miast Partnerskich w Piotrkowie na odcinku od ul. Rakowskiej do ul. Sulejowskiej.

W uzasadnieniu rozporządzenia czytamy, że "zmiany mają na celu usprawnienia ruchu i poprawę życia mieszkańców oraz ochronę zabudowy w mieście w związku z zapewnieniem skomunikowania drogi ekspresowej i autostrady z istniejącą siecią dróg krajowych i drogowymi układami miejskimi oraz w związku z koniecznością zapewnienia spójności sieci dróg krajowych".

 

Podczas środowej Sesji Rady Miasta, radni (jednogłośnie) przegłosowali zaopiniowanie projektu rozporządzenia ministra infrastruktury i rozwoju w sprawie zaliczenia ul. Miast Partnerskich do kategorii dróg krajowych.


Zainteresował temat?

6

0


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kkk ~kkk (Gość)28.05.2014 13:20

Ciekawe czy GDDKiA odda naszemu miastu pieniądze za wybudowanie tej obwodnicy.
Może doczekamy się kolejnej części od Sulejowskiej do projektowanej A1. No i przydałby się odcinek od Rakowskej do S8 (nie mówię o fragmencie DK91).

30


Piotrkowianin Piotrkowianinranga28.05.2014 12:05

"expiotrkowianin" napisał(a):
Natomiast znaczenie ma zagrożenie powodowane przez TIR-owców, którzy Rondo Miast Partnerskich/Wolborska traktują jak odcinek prostej drogi. Tym niech się rada zajmie, a nie bzdurami.

To rondo jest koncertowo skopane. Po co 2 pasy na takim małym rondzie? Na tym rondzie powinien być tylko 1 pas, na który wjeżdżałoby się z lewego pasa ul. Miast Partnerskich, a prawy pas powinien być prawoskrętem z pominięciem ronda, tak jak to jest np. w Bielawie: http://tnij.org/bielawarondo .
Czego jak czego, ale miejsca tam nie brakowało. Podobnie jest na drugim rondzie na ul. Miast Partnerskich - rondzie Bugaj na skrzyżowaniu z ul. Sulejowską. Ciekawe, kto projektował takie buble? Czyżby niejaki Albin Ch., który 16 lat temu obiecywał mieszkańcom ul. Folwarcznej wjazd z planowanej wówczas al. Concordii, którego nie zrobiono?

Komentarz był edytowany przez autora: 28.05.2014 12:08

20


expiotrkowianin ~expiotrkowianin (Gość)28.05.2014 11:52

Dla przeciętnego mieszkańca nie ma to żadnego znaczenia.
Natomiast znaczenie ma zagrożenie powodowane przez TIR-owców, którzy Rondo Miast Partnerskich/Wolborska traktują jak odcinek prostej drogi. Tym niech się rada zajmie, a nie bzdurami.

60


Piotrkowianin Piotrkowianinranga28.05.2014 11:22

Cytuję:
status drogi krajowej uzyskać ma ulica Miast Partnerskich w Piotrkowie na odcinku od ul. Rakowskiej do ul. Sulejowskiej.

Przecież to jest cała ulica Miast Partnerskich, a nie żaden fragment

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat