Fragment ulicy Miast Partnerskich będzie drogą krajową

ePiotrkow Środa, 28 maja 201414 5876
Już niebawem kilka fragmentów dróg w Polsce może uzyskać status dróg krajowych. Między innymi będzie to być fragment ulicy Miast Partnerskich w Piotrkowie.

Projekt rozporządzenia ministra infrastruktury i rozwoju dotyczy zaliczenia kilku dróg do kategorii dróg krajowych. Oprócz fragmentów ulic w Toruniu czy Rzeszowie, status drogi krajowej uzyskać ma ulica Miast Partnerskich w Piotrkowie na odcinku od ul. Rakowskiej do ul. Sulejowskiej.

W uzasadnieniu rozporządzenia czytamy, że "zmiany mają na celu usprawnienia ruchu i poprawę życia mieszkańców oraz ochronę zabudowy w mieście w związku z zapewnieniem skomunikowania drogi ekspresowej i autostrady z istniejącą siecią dróg krajowych i drogowymi układami miejskimi oraz w związku z koniecznością zapewnienia spójności sieci dróg krajowych".

 

Podczas środowej Sesji Rady Miasta, radni (jednogłośnie) przegłosowali zaopiniowanie projektu rozporządzenia ministra infrastruktury i rozwoju w sprawie zaliczenia ul. Miast Partnerskich do kategorii dróg krajowych.


Zainteresował temat?

6

0


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

autobahn ~autobahn (Gość)29.05.2014 22:13

ciekawe, kiedy prezio będzie kontynuował budowę obwodnicy naszego miasta ?

30


Marcin Marcinranga29.05.2014 09:32

UU to może z naszej obwodnicy zrobią autostradę i otworzą hucznie. Rząd będzie mógł sie poszczycić nowym odcinki Autostrady :d

40


Kas ~Kas (Gość)28.05.2014 23:34

"będzie to być" hehe:D

20


OVK ~OVK (Gość)28.05.2014 21:37

"gostek" napisał(a):
takimi drogami zarządza GDDKiA na terenie miast na prawach powiatu. Piotrków jest takim miastem!


jest,na prawach Cysorza z Łódzkiej.

20


mieszkaniec mieszkaniecranga28.05.2014 21:11

"kkk" napisał(a):
S12

no chyba, że wykorzystać S12, ale moim zdaniem szanse marne. Zresztą łąki (między Sulejowską a oczyszczalnią ścieków) są objęte jakimś programem Natura 2000 czy jakoś tak (jakiś korytarz przemieszczania się dzikiego ptactwa). Taka obwodnica by pasowała, ale zaraz za granicami miasta (czyli w lesie, za ul. Kleszcze) Zresztą nie tak szybko z tym połączeniem z A1 będzie bo trzeba by było wybudować spory kawałek w mieście i dodatkowo do węzła na Krakowskim Przedmieściu lub węzła Witów (a to już inna gmina). Został wybrany niezbyt dobry dla miasta wariant szary przeprawy S12 omijający prawie całkowicie Piotków - http://www.piotrkow.pl/nasze-miasto/aktualnosci/s12-ominie-piotrkow- , inna mapa przebiegu http://img3.imageshack.us/img3/1203/s12wariantypiotrkw.jpg Plany były takie http://piotrkow.pl/content/zdjecia/mapa_d.jpg ale ze względu, że wybrano wariant S12 najmniej optymistyczny (szary) to plany można potłuc o ... w najbliższym 10 leciu.

Komentarz był edytowany przez autora: 28.05.2014 21:16

12


Real 2 ~Real 2 (Gość)28.05.2014 21:02

Ludzie..., czy nie widzicie, że chodzi tu o kasę! niedługo będziemy płacić za przejazd z Wolborskiej przez ulicę do osiedla Wierzeje!
Druga sprawa - remont będzie w gestii centrali, a nie miasta!
Trzecia sprawa - centrala wybiera te odcinki, które nie wymagają żadnych napraw, i są bezkosztowe - to jest to...

10


przewoznik ~przewoznik (Gość)28.05.2014 20:58

Droga krajowa a za czym idzie opłata viatoll pewnie za jakiś czas

30


gostek ~gostek (Gość)28.05.2014 19:55

GDDKiA nie odda żadnych pieniędzy za budowę tej drogi ponieważ nie jest to autostrada, ani droga ekspresowa, a tylko takimi drogami zarządza GDDKiA na terenie miast na prawach powiatu. Piotrków jest takim miastem!

20


kkk ~kkk (Gość)28.05.2014 19:16

A dlaczego nie można połączyć Sulejowskiej z A1???
Od ronda Sulejowska/Miast Partnerskich dalej w kierunku południowym do projektowanej S12 dalej w kierunku zachodnim śladem S12 do A1. Po drodze można by pomyśleć o przedłużeniu Al. Concordii w kierunku południowym do S12. W okolicy ul. Wroniej, Żelaznej są tereny inwestycyjne w pobliżu których przebiegałaby zachodnia część obwodnicy.
Łódź wykorzystała S8 jako obwodnicę dlaczego my nie moglibyśmy wykorzystać S12 jako naszą obwodnicę?
Na S12 będą pieniądze docelowe, a o pieniądze na krótkie fragmenty obwodnicy od Sulejowskiej i od Al. Concordii można by powalczyć.
Ot takie przyjemne rozważania:)

21


mieszkaniec mieszkaniecranga28.05.2014 17:09

"kkk" napisał(a):
Może doczekamy się kolejnej części od Sulejowskiej do projektowanej A1.

gdzie Sulejowska a gdzie A1 - https://pl.wikipedia.org/wiki/Autostrada_A1_%28Polska%29#mediaviewer/Plik:NowaMapaA1.svg

"kkk" napisał(a):
No i przydałby się odcinek od Rakowskej do S8 (nie mówię o fragmencie DK91).

To już bardziej.

"kkk" napisał(a):
ciekawe czy GDDKiA odda naszemu miastu pieniądze za wybudowanie tej obwodnicy.

chyba żarty sobie robisz - co najwyżej podżyruje kredycik następny na kolejną nietrafioną inwestycję, miasto dostanie tylko tyle że nie będzie utrzymywało tego kawałka.

"Piotrkowianin" napisał(a):
Na tym rondzie powinien być tylko 1 pas, na który wjeżdżałoby się z lewego pasa ul. Miast Partnerskich, a prawy pas powinien być prawoskrętem z pominięciem ronda, tak jak to jest np. w Bielawie: http://tnij.org/bielawarondo

Dokładnie. Po pierwsze usprawnienie ruchu, po drugie większe bezpieczeństwo. Z tym, że przy obecnym umiejscowieniu ronda jest za miało miejsca na wydzielony prawo skręt, co innego jakby było trochę dalej od sadzawki.

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat