ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Fotel skandynawski, czyli jaki?

Czwartek, 22 sierpnia 2019 3590
Styl skandynawski we wnętrzach to hasło odmieniane dzisiaj przez wszystkie możliwe przypadki. Jego głównym wyróżnikiem jest harmonia, czystość, pewnego rodzaju surowość, odbiegająca jednak znacznie od sterylnego klimatu laboratorium. Wiodący motyw stanowi uporządkowanie, polegające z jednej strony na ograniczeniu rozgardiaszu, z drugiej na sytuacji, w której na przykład fotel skandynawski idealnie komponuje się z pozostałymi meblami i ogólnym klimatem miejsca.


1. Cechy stylu skandynawskiego
2. Jaki powinien być fotel skandynawski?
3. Jak dopasować fotel do wnętrza?

 

 

Paradoksalnie jednak wszechobecna moda na Skandynawię sprawia, że łatwo podczas urządzania wnętrz popaść w banał. Unikajmy pułapek sztampy, wszak nie chodzi o to, by nasz fotel skandynawski był identyczny jak siedziska w mieszkaniach połowy znajomych.

 

Cechy stylu skandynawskiego

 

Styl skandynawski ma swoje zasadnicze wyróżniki. Najważniejszym jest minimalizm zastosowanych form, jasne kolory i proste, choć nadal eleganckie wnętrza. Solidność i komfort również są cenionymi przymiotami mieszkań. Liczą się walory praktyczne, nie chodzi zatem o przytłoczenie pomieszczenia nagromadzeniem bezużytecznych bibelotów, ozdób i drobiazgów. Często powtarzanym mitem jest umiłowanie wyłącznie neutralnych i monochromatycznych aranżacji, opartych o dominację bieli, szarości, brązu i beżu. Skandynawowie lubią błękity, zielenie, fiolety, ciepły żółty czy pomarańczowy. Kluczem jest jednak równowaga.


Styl skandynawski kocha światło, może dlatego, że na Półwyspie przez większość roku słońca brakuje. Duże okna zwykle pozostają odsłonięte, a jasny kolor nadaje całości wrażenie świeżości. Ma być ciepło i przytulnie, nieocenione więc będą narzuty, puchate dywany, wygodne fotele i kanapy. Bazę stanowi naturalne drewno.

 

Jaki powinien być fotel skandynawski?


Jak wspomniano już wyżej: przede wszystkim wygodny. Surowość skandynawskiego klimatu mocno zachęca do zaszycia się w domowych pieleszach i oddania odpoczynkowi. Idealny fotel skandynawski będzie więc wykonany z przyjemnych w dotyku materiałów i utrzymany w kształcie otulającego ciało mebla. Niemal wzorcowym przykładem jest doskonale znany wszystkim fotel uszak - zaprojektowany pod kątem relaksu i komfortu. Doskonale sprawdzi się w salonie, w domowej czytelni, z powodzeniem funkcjonuje także jako wygodny fotel do karmienia w dziecięcych pokoikach. Nie warto być tu zachowawczym. Modele dostępne na https://grekpol.pl/48-fotele-skandynawskie udowadniają, że Skandynawia to nie tylko biel i szarość, ale szereg przyjaznych, cieszących oko barw.

 

Jak dopasować fotel do wnętrza?


Dopasowanie głównego bohatera do wystroju naszego mieszkania nie powinno nastręczać większych trudności. Fotel sam w sobie świetnie współgra z różnego rodzaju stylami. W swej formie łączy prostotę z oryginalnością, dzięki czemu sprawdzi się zarówno we wnętrzach tradycyjnych, o domowym, a nawet rustykalnym charakterze, w surowym klimacie z dominującym szkłem, betonem i metalem, jak i popularnym w ostatnich latach trendem apartamentowo-loftowym. Fotel skandynawski to mebel prosty, a więc uniwersalny. Nie dominuje i nie przytłacza pomieszczenia, ale stanowi jego mocny punkt, zwłaszcza jeśli postawimy na interesujący, niekoniecznie biały, kolor lub ciekawą formę, jaką cieszy się fotel uszak. Trudno wyobrazić sobie komfortowy salon bez miejsca przeznaczonego na chwilę odpoczynku czy wygodne podejmowanie gości.
 
Fotel skandynawski to mebel ponadczasowy, zawsze modny i zawsze przydatny. Jego zakup to swego rodzaju inwestycja w ujmujące, wygodne wnętrze.
 
 
 


Zainteresował temat?

2

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat