Forum Kultury odbyło się w piotrkowskim Starostwie Powiatowym

ePiotrkow Sobota, 02 marca 20195 2595
Dyrektorzy i przedstawiciele ośrodków kultury działających na terenie powiatu piotrkowskiego wraz z gospodarzami gmin naszego regionu skorzystali z zaproszenia starosty Piotra Wojtysiaka i wzięli udział w Forum Kultury. Spotkanie odbyło się w piątek w sali kolumnowej Starostwa.
fot.: Ł. Michalczyk

Zgromadzeni zastanawiali się nad tym, jak uatrakcyjnić ofertę kulturalną dedykowaną mieszkańcom ziemi piotrkowskiej. Piotr Wojtysiak zwrócił uwagę, że poziom imprez takich jak np. lokalne festiwale czy przeglądy już teraz jest bardzo wysoki, ale warto spróbować jeszcze bardziej go podnieść, wymieniając się nawzajem doświadczeniami z pracy w szeroko rozumianej kulturze. - Chcemy przedyskutować, jakimi zadaniami może zająć się powiat, a jakimi gminne samorządy. Chcemy się uzupełniać w zakresie naszych działań, by mieszkańcy otrzymali jak najlepszą ofertę kulturalną. Chcielibyśmy też stworzyć wspólny kalendarz imprez organizowanych na ziemi piotrkowskiej. To pozwoli nam na to, byśmy mogli wzajemnie się promować. Powiat miałby w tej koncepcji być swego rodzaju "integratorem" wspólnych działań poszczególnych samorządów - powiedział starosta piotrkowski. 

 

Niektóre ośrodki kultury działające na terenie powiatu już dzisiaj starają się współpracować z innymi tego typu jednostkami. - Zdarza się, że działamy razem z gminami ościennymi i to nie tylko na płaszczyźnie kulturalnej. Liczymy na to, że ta współpraca będzie się rozwijać. Do tej pory pojawiałem się na Forum Kultury w Łodzi, a takie spotkanie w Piotrkowie to miłe zaskoczenie - powiedział Darek Wojtysiak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie. 

 

Podczas spotkania poruszono m.in. kwestie działalności instruktorskiej, współpracy z organizacjami pozarządowymi czy organizacji przeglądów ponadgminnych. 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

jak Wojtek został strażakiem ~jak Wojtek został strażakiem (Gość)06.03.2019 10:16

Czy to prawda, że w gminie Sulejów wstrzymano finansowanie większości orkiestr strażackich?

10


xyz xyz ~xyz xyz (Gość)03.03.2019 11:37

Bardzo dobrze, że powiat próbuje cokolwiek zrobić w temacie kultury. Wspólny kalendarz imprez to malutki krok naprzód, ale to i tak już coś. Biorąc pod uwagę niektóre wypowiedzi uczestników forum, to wydaje się, że szczytami kultury w gminach powiatu nadal będą: festiwal zalewajki, 95-letnie babcie zawodzące "hopsiasia, chce Jasia" albo "cimcirymci dał bym ci" oraz dzieciory recytujące wierszyki o tym, ze pan kotek był chory. Masakra. Zero troski o autentycznych twórców, zero zainteresowania kulturą wyższą oraz promocją i jej udostępnianiem mieszkańcom. Żenua.

20


gość ~gość (Gość)03.03.2019 09:44

Adams widać całkowity brak kultury. Co się z ludźmi dzieje że nawet w kulturze festiwal hejtu urządzają. Wstyd

10


łoj dana dana dana ~łoj dana dana dana (Gość)02.03.2019 18:27

Powiedział DAREK WOJTYSIAK - ale jaja! Było chwalenie się nowym zespołem ludowym, ale nie usłyszeliśmy jak to się stało, ze wcześniej zlikwidowano dwa inne zespoły. To też byłoby ciekawe.

40


gość ~gość (Gość)02.03.2019 15:08

To jakiś festiwal nowy niech zrobią

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat