Fontanna nie dla psów i dzieci w pampersach! Czy regulamin powstrzyma przed kąpielą?

Tydzień Trybunalski Poniedziałek, 27 lipca 201535 6290
Sanepid apeluje, że kąpiel w miejskiej fontannie może stanowić zagrożenie dla zdrowia. Niewiele to jednak pomaga, podobnie jak interwencje strażników miejskich, którzy póki co jedynie odradzają mieszkańcom publiczną kąpiel. Wkrótce jednak sporo się może zmienić.

Sprawą zainteresował się radny Piotrkowa Jan Dziemdziora. - Kilka mieszkanek miasta przekazało mi swoje uwagi dotyczące funkcjonowania fontanny w parku Jana Pawła II. Ich zdaniem nikt nie egzekwuje właściwego zachowania w tym rejonie miasta, a mianowicie wbrew zakazowi z kąpieli w fontannie korzysta młodzież i dzieci, a także wpuszczane są tam psy i... dzieci w pampersach. Zauważyły również to, że jest to miejsce, z którego mieszkańcy chętnie korzystają, ale chcą wypoczywać w ucywilizowanych warunkach z zachowaniem spokoju itd. - mówi radny.

Jan Dziemdziora o sprawie powiadomił urzędników. Zareagowała Straż Miejska, która poinformowała radnego, że ZDiUM przygotowuje projekt uchwały Rady Miasta w sprawie regulaminów korzystania z miejskich parków, skwerów i placów zabaw. Własne uwagi zgłosili również strażnicy miejscy. - Obecnie zakaz kąpieli w formie tabliczki nie ma żadnego znaczenia prawnego i nie może być podstawą do skutecznej egzekucji zakazu – informował radnego Jacek Hofman, komendant SM w Piotrkowie. - Niemniej jednak funkcjonariusze zwracają uwagę opiekunom na skutki kontaktu dzieci z zanieczyszczoną wodą, co nie zawsze spotyka się ze zrozumieniem. Uświadamiania nie ułatwia sama konstrukcja obiektu, który ma charakter płaski i otwarty, gdzie każdy może bez przeszkód wejść.


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (35)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

leito ~leito (Gość)28.07.2015 22:52

Chcącemu nie dzieje się krzywda.

00


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)27.07.2015 16:37

Cytuję:
Sanepid apeluje, że kąpiel w miejskiej fontannie może stanowić zagrożenie dla zdrowia.


I wystarczy tabliczkę z podobnym ostrzeżeniem postawić przy fontannie i nic więcej nie robić. A tutaj dyskusja, czy zezwalać, czy zakazywać, czy mandaty wypisywać. Obłęd. Jak ktoś chce, to na własne ryzyko, nawet w Strawie niech się tapla. Olać to.
Jak ktoś zachoruje, to na drugi raz będzie ostrożniejszy. Jeśli nie zachoruje, to nawet lepiej, prawda?
Przecież i tak taplają się tylko wówczas, gdy pogoda sprzyja, więc "problem" jest okresowy, a nie ciągły.
Dzieci mają radochę, bo bawią się w wodzie; psy mają radochę, bo mogą się ochłodzić; bezdomni mają radochę, bo mogą odświeżyć ciało i ubranie; pedofile też mają radochę, bo siedząc na ławeczkach mogą sobie popatrzeć na nagie albo półnagie dzieci. I gra gitara - wszyscy szczęśliwi! :)
Przecież na siłę nikt nikogo do fontanny nie wpycha. Powszechnie wiadomo, co w takiej wodzie może się znajdować, i czym może grozić taplanie się w fontannie. Postawić tylko ostrzeżenia i zamknąć ten temat.
***
Napis na ścianie (zdjęcie) boski!

33


Zanzi ~Zanzi (Gość)28.07.2015 14:03

Regulamin jest po to, żeby go łamać - ot takie standardowe myślenie człowieka... ;)
Więc szkoda sobie łamać język nad tworzeniem owego regulaminu :)

00


polak mały ~polak mały (Gość)27.07.2015 19:51

Przecież woda w fontannie jest czyszczona i chlorowana więc w czym problem.

210


wizytator ~wizytator (Gość)27.07.2015 23:34

I oto znów w akcji "wielki radny " Jan Dziemdziora i jego wszędobylskie oczy i uszy!!!Detektyw Rutkowski to przy nim taki malutki pikuś.

32


Pietrek Pietrekranga27.07.2015 19:32

Cytuję:
do skutecznej egzekucji zakazu – informował radnego Jacek Hofman, komendant SM w Piotrkowie.

Najlepiej stać nieroby z fotoradarem, ganiac babcie z warzywami albo kogos z piwem. Wtedy jest egzekucja budujaca budżet miasta

43


mammm ~mammm (Gość)27.07.2015 14:10

moje dziecko kiedyś się schłodziło w w/w fontannie i myslę że nikomu tym krzywdy nie zrobiło. była to dla niego chwilowa frajda i tyle, piszecie jedzcie na piotrkowską plaże Słoneczko gdzie pupa o pupę trze, wulgaryzmy lecą niemiłosierne i co w takim towarzystwie mam przebywać z dziećmi???- niekoniecznie, jest oczywiście basen kryty, okay też chodzimy ale są wakacje i chętnych również dużo, a co za problem po prostu pilnować porządku w parku JPII dziecko które się schłodzi nie jest problemem tym bardziej że bynajmniej my skorzystaliśmy ze schładzania w tym roku 2 razy przy okazji spaceru, więc p. Dziemdziora niech zajmie się obiektywnie potrzebami mieszkańców a My apelujemy o basen odkryty na świeżym powietrzu.

316


ORDN ~ORDN (Gość)27.07.2015 16:05

Niedawno, W połowie lipca przy Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych ( O R D N )
powstał odkryty basen. Więc dlaczego jeszcze przychodzą z dziećmi kąpać do fontanny w parku Jana Pawła II skoro mają basen przy O R D N ?.

41


Fotanna ~Fotanna (Gość)27.07.2015 15:10

Ochłodzenie się to jest np. zamoczenie sobie nóg w fontannie a nie bieganie w samych majtkach, pieluchach czy w skrajnych wypadkach nawet nago. mammm - całe szczęście, że w mieście jest strzelnica, bo aż strach pomyśleć co by było gdyby strzelnicy nie było, a Twoje dzieci chciałyby poćwiczyć swoje umiejętności strzeleckie.

82


Piotrków to wiocha ~Piotrków to wiocha (Gość)27.07.2015 13:36

Do "Fontanna"
Tu nie chodzi o zezwolenie na kąpiel w fontannie tylko o zezwolenie na ochłodzenie się woda. A co kurtyn wodnych to jeżeli nie pamiętasz co było kilkadziesiąt lat temu to Ci powiem, że w Piotrkowie były 2 baseny jeden na Bugaju a drugi za stadionem ZKS Concordia przy ul. Żwirki. A pop ulicach w upalne dni jeździły polewaczki co było nie lada frajdą dla dzieciaków. Teraz jest tylko wydzielona z J. Bugaj mała część z przeznaczeniem do kąpieli. Czy tak wyglądają baseny jak ten na Bugaju? A gdzie są trampoliny gdzie zmieniana woda, kabiny do przebrania się i prysznice zanim wejdziesz do wody, etc.

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat