Focus Mall będzie czynny w niedziele

ePiotrkow Czwartek, 08 marca 201837 31891
Galeria Focus Mall w Piotrkowie będzie otwarta również w tzw. niehandlowe niedziele. Które punkty będą wówczas dostępne dla klientów?
fot. archiwum ePiotrkow.pl

1 marca weszła w życie ustawa wprowadzająca zakaz handlu w niedziele. Do końca 2018 r. zostały nim objęte w sumie 23 niedziele. W efekcie w centrach w całym kraju szykują się zmiany. Dotyczą one również piotrkowskiego Focusa. W centrum handlowym będą otwarte te punkty, które wyjęte są z ustawowego zakazu. Będzie to: kino Helios, StepONE Fitness, kawiarnie, restauracje znajdujące się w strefie gastronomicznej, a także kwiaciarnia i salon kosmetyczny. Punkty te będą działać w normalnych godzinach handlowych, jakie do tej pory obowiązywały w niedziele, czyli od 10.00 do 21.00. Odwiedzających Klockownię galeria zaprasza w godz. 11.30 - 18.00.

 

Lista punktów handlowo-usługowych, które będą czynne w niedziele z ograniczeniem handlu oraz godziny ich otwarcia mogą jednak ulec zmianie.

 

W 2018 r. zakazem handlu objęte są następujące niedziele:

11 i 18 marca

1 kwietnia (Wielkanoc)
8, 15 i 22 kwietnia

13 i 20 maja

19 i 17 czerwca

8, 15 i 22 lipca

12 i 19 sierpnia

9, 16 i 23 września

14 i 21 października

11 i 18 listopada

9 grudnia

 


Zainteresował temat?

3

15


Komentarze (37)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

zniesmaczony ~zniesmaczony (Gość)12.03.2018 13:54

Nie muszę robić akurat w niedzielę i tak naprawdę rzadko robię zakupy właśnie w niedzielę ale najbardziej do szału doprowadza mnie że ktoś mi ogranicza wolność wyboru. Jakiś byle poseł narzuca mi co mam robić a czego nie w niedzielę. Dyktatura

46


gość ~gość (Gość)11.03.2018 12:06

Przezywacie jakby to byla kazda niedziela. Potraficie tylko krytykowac a dlaczego nie macie pretensji do placowek ktore cale weekendy maja wolne i to kazde poczty urzedy banki przedstawiciele handlowi ale lepiej przyczepic sie do handlu co bo niedziela jest od tego zeby lazic po galeriach zamiast spedzic czas z rodzina normalnie!!! Chory kraj....

42


someone ~someone (Gość)11.03.2018 09:38

A co z lekarzami? co z policja, straża pożarną? Czy oni nie maja prawa do niedzielnego spacerku z rodzina? Dajmy wszsytkim wolne! Jak dobrze wiem ludzie pracujący w niedziele mieli z tego tytulu wolne "w tygodniu", zobaczymy kiedy pojawią sie kolejne protesty bo umeczony zyciem pracownik sklepu nie ma teraz jak zalatwic sprawy w urzedzie no bo przeciez wolne dni w tygodniu zamienili na niedziele. Patologiczny kraj... Myslalem ze czasy kiedy rzad dyktowal obywatelom co i kiedy moga robic dla swojego dobra juz dawno minely.

22


gość ~gość (Gość)10.03.2018 06:32

Do: @ Witek
To Ty wprowadzasz ludzi w błąd!
Są firmy w których pracuje się w niedzielę i często zdarza się że człowiek niema ani jednej niedzieli wolnej!
Nawet chyba nie masz pojęcia co piszesz, i jak jest żal takiemu człowiekowi, który w niedzielę np. latem zamiast iść sobie z żoną i dziećmi na spacer czy do rodziny musi iść na popołudnie do pracy.
Widać że nie miałeś za pewne okazji pracować w niedzielę, ale rzucasz się jak byś wszystkie rozumu już zjadł!
Poza tym, wolne dwa lub trzy dni w tygodniu to nie to samo co sobota czy niedziela. Dlaczego ?
Bo nie każdy pracuje w soboty i niedziele.
Prosty przykład.
Ktoś kto pracuje w niedzielę ma wolne w tygodniu. Z kolei ten kto pracuje w tygodniu ma wolne niedzielę.
Więc jak Ci dwaj np. koledzy mają się spotkać by się na przysłowiowe piwo.
Niedzielę powinny być wolne dla wszystkich bez wyjątku! Bo niedziela to dzień do odpoczynku,a nie do robienia zakupów.

63


gość ~gość (Gość)09.03.2018 23:31

Mam nadzieję że Ci którym się podobają wolne niedzielę nie będą korzystać z żadnej otwartej placówki.czyli mzk barów restauracji stacji itp kościół tylko

62


Tata_i_mąż ~Tata_i_mąż (Gość)08.03.2018 12:01

I bardzo dobrze! W końcu trochę normalności. Śmiać mi się chce z lewackiej patologii, leniuchów i wszystkich tych, którzy niedzielę spędzają w centrach handlowych. Ludzie tam pracujący też mają rodziny i chcą normalnie żyć. Niedziela powinna być dniem odpoczynku i dniem dla rodziny. Oczywiste, że pracodawcy, w dużej części obcy kapitał będą przeciętnego, niezbyt zamożnego Polaka wyzyskiwać ile się da i wyciskać niczym cytrynę. Tym ludziom też należy się odpoczynek - koniec i kropka. I na nic się zda ten skowyt galerianek i wszelkiej maści pustaków, którzy nie potrafią zorganizować sobie czasu w niedzielę :)

3654


gość ~gość (Gość)08.03.2018 23:18

Dawniej sklepy były pozamykane i ludzie żyli robiło sie zakupy w sobote do poludnia i na tym dzien handlowy sie kończył i kazdy był zadowolony

1619


kasjer z marketu ~kasjer z marketu (Gość)09.03.2018 11:05

Jeśli ma być handel w niedzielę to i wszystkie urzędy fabryki i inne małe przedsiębiorstwa będą otwarte w niedzielę. Ja pracuję w sklepie i chciałbym załatwić sprawę w urzędzie lub jakiejś innej firmire co teraz pracuje tylko do poniedziałku do piątku w niedzielę !! Co wy na to!

32


sewer ~sewer (Gość)08.03.2018 13:47

Mam nadzieję, że gdy skończy się ten żałosny rząd wszystkie sklepy znowu będą otworzone i ludzie będą mieli WYBÓR co chcą robić w niedzielę. Węgrzy już handel niedzielny przywrócili. A pracownikom - wszystkim, również tym z kin, kawiarni, restauracji, stacji benzynowych i wielu innym - można zagwarantować w Kodeksie Pracy np. dwie niedziele w miesiącu wolne.

4121


erobi ~erobi (Gość)08.03.2018 11:29

Polska! Piękny kraj! Najpierw "rządzący" pozwolili by markety stawały w środku miast, dostawały ulgi, zwolnienia z podatków itd... Małe, rodzinne sklepy w środku miast padały, nie wytrzymywały konkurencji, nie miały ulg, zwolnień i dotacji ... A teraz gdy sklepów małych brak, zamkną też markety ... Suchej bułki sobie nie kupię bo pan z immunitetem ma taki kaprys. I nie mówcie o czasie dla rodzin, bo to nie wasz czas tylko nasz, pracujących na wasze wysokie diety!

5119


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat