Florystyka, ceramika, haft krzyżykowy… Wizyta w bibliotece rozwija

ePiotrkowRegion Środa, 31 października 20180 1500
Warsztaty florystyczne, ceramiczne, haftu krzyżykowego, zajęcia tworzenia breloków i biżuterii. W drugiej połowie października Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy wraz z filiami zorganizowały kolejne warsztaty twórcze dla dzieci i dorosłych. Chętnych do udziału w spotkaniach nie brakowało.

Współczesne biblioteki to miejsca, które oprócz swojej podstawowej misji, jaką jest promocja czytelnictwa, pełnią także funkcję organizatora wielu wydarzeń kulturalnych dla różnych grup odbiorców. - Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych czytelników, staramy się przygotować ciekawą ofertę zajęć i warsztatów, które zainteresują naszych czytelników - mówi Izabela Kwaśniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy.

 

Nawiązując do tradycji i zwyczajów związanych z obchodzonym 1 listopada dniem Wszystkich Świętych, w trzech bibliotekach (Rozprzy, Niechcicach i Milejowie) zorganizowane zostały warsztaty florystyczne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zajęcia haftu krzyżykowego na kanwie adresowane do dorosłych, na które zaprosiła filia w Lubieniu. Każdy, kto chciał stworzyć oryginalną bransoletkę czy breloczek, mógł odwiedzić bibliotekę w Mierzynie. Lepienie ozdób i przedmiotów z gliny to zadanie, z którym co dwa tygodnie radzą sobie uczestnicy warsztatów ceramicznych organizowanych w bibliotece w Rozprzy. Spotkania prowadzi Anna Zemke z Pracowni Ceramicznej w Piotrkowie Trybunalskim. Najbliższe zajęcia planowane są na 31 listopada.

 

Jak zapewniają bibliotekarze, w ostatnim czasie na półkach pojawiło się także mnóstwo książkowych nowości. Dzięki dotacji otrzymanej w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”- Priorytet 1 „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”, biblioteki mogły wzbogacić swój księgozbiór o nowe pozycje.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat