Fitness pod chmurką z OSiR

Strefa FM Poniedziałek, 09 listopada 20209 4530
Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza Panie na zajęcia z cyklu,,Fitness pod chmurką''. Treningi odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach porannych jak i wieczornych na świeżym powietrzu na terenie OSiR-u lub w pobliskim Parku Belzackim. Codzienna dbałość o kondycję nie tylko pozwoli nam podtrzymać dobry nastrój, spalić dwa razy więcej kalorii, ale pomoże też w uniknięciu poważnych chorób. Spacer, jogging czy gimnastyka na świeżym powietrzu dotlenią i zahartują ciało. Ponadto stopniowe przyzwyczajanie do niższych temperatur sprawi, że będziemy mniej podatni na przeziębienia i niebezpieczne wirusy.

Opis zajęć


Gimnastyka zdrowotna- zajęcia profilaktyczne, łączące ćwiczenia wzmacniające, relaksacyjne i rozciągające. Trening skoncentrowany na poprawie ruchomości kręgosłupa, stabilizacji, równowagi, wzmocnieniu mięśni głębokich oraz zwiększeniu ruchomości w stawach. Zajęcia przeprowadzone w plenerze stanowią dodatkowy atut.


Spacer po zdrowie- rodzaj treningu, którego główną część stanowi spacer ( może być przy użyciu kijów do nordic walking-u) przeprowadzony w energicznym tempie co pozwoli na lepszą pracę układu wydolnościowego organizmu, a przy tym i lepsze spalanie.Zajęcia urozmaicone o ćwiczenia oddechowe pozwolą dotlenić całe ciało.


Fit forma- zajęcia kształtujące atrakcyjną i wysportowaną sylwetkę. Poprawiają kondycję i wzmacniają wszystkie grupy mięśniowe. Różnorodność zajęć pozwala skupić się na ogólnorozwojowym treningu lub na wybranych partiach ciała.


Trening cardio - to ćwiczenia wytrzymałościowe dotleniające organizm, poprawiające pracę układu krążenia oraz kondycję organizmu. Trening cardio nazywany jest też treningiem tlenowym. Zwiększa ilość oddechów na minutę oraz przyspiesza tętno, co sprawia, że komórki i tkanki mięśniowe są lepiej dotlenione. Pozwala również dość szybko pozbyć się zbędnych kilogramów.


Interwał - to ćwiczenia o zmiennej intensywności polegające na przeplataniu krótkich okresów ćwiczeń o wysokiej intensywności z okresami mniejszego wysiłku (regeneracji). Te ostatnie są potrzebne, aby mięśnie mogły się zregenerować i odzyskać siłę przed kolejnym etapem intensywnych ćwiczeń.


Trening wytrzymałościowy- to forma zajęć nastawiona na spalanie tkanki tłuszczowej i poprawę wytrzymałości. Ćwiczenia angażują wszystkie partie mięśniowe, prowadzone ze zmienną intensywnością i pozwalające nie tylko wysmuklić ciało, ale również wzmocnić układ oddechowy i krwionośny.


Nordic Walking - to zajęcia angażujące do ruchu mięśni naszego ciała (do 90%), a w szczególności mięśni kończyn górnych, klatki piersiowej, grzbietu, brzucha, pośladków i kończyn dolnych. Przy odpowiedniej częstotliwości treningów optymalne spalanie tkanki tłuszczowej - w połączeniu z odpowiednią dietą, nordic walking jest skutecznym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów, wymodelowanie sylwetki i zachowanie zdrowia. Ćwiczenia prozdrowotne - to trening skoncentrowany na profilaktyce bólów kręgosłupa, uczeniu prawidłowej postawy ciała, wzmacnianiu osłabionych mięśni posturalnych - poprawie wytrzymałości mięśni brzucha, pleców i pośladków, ruchomości kręgosłupa, rozciąganiu różnych grup mięśniowych.

 

 

 


Zainteresował temat?

0

3


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

karwaTwa ~karwaTwa (Gość)09.11.2020 16:13

pierw trzeba nauczyc poprawnie chodzic z kijkami bo praktycznie kazda kobieta zle sie porusza idac i mysli ze kijki to wszystko trzyma je aby sie podbierac i idpychac bo jest lzej ale to nie o to w tym chodzi

01


gość_gosc ~gość_gosc (Gość)11.11.2020 04:20

Wynik Woli jest pod poniższym linkiem
https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi,37661.html
Niestety tym razem nasi zawodnicy ulegli tracąc pechowo bramkę w końcowych minutach.

01


gosc1111 ~gosc1111 (Gość)10.11.2020 21:16

Sport na epiotrkow to dramat i tyle w temacie.

30


gość_gość ~gość_gość (Gość)10.11.2020 16:35

Czemu Redakcja nie piszę nic o meczach drużyn z Piotrkowa? O mecz Woli Krzystoporskiej chociaż napiszcie...

10


gość_gość ~gość_gość (Gość)10.11.2020 11:18

O wszystkim piszecie tylko nic o Polonii bo znów przegrała!

01


gość_gosicuuuuu ~gość_gosicuuuuu (Gość)10.11.2020 08:37

Witam, a czy siłownie na Osir w alejach i na belzackiej są czynne? Z tego co mówi rozparzadzenie to powinny być otwarte dla czynnnych zawodników klubów sportowych

10


gość_yutfj7 ~gość_yutfj7 (Gość)09.11.2020 10:24

Czy OSiR zamierza wprowadzić takie treningi dla panów czy żeby wziąć udział w treningu trzeba urodzić się kobietą? A jako mężczyzna płacić za usługi, za które nie można korzystać ze względu na płeć?

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat