Firma odbierająca odpady na dywaniku u burmistrza

Strefa FMRegion Piątek, 22 maja 202013 6286
Firma odbierająca śmieci od mieszkańców Sulejowa będzie pracowała na dwie zmiany. Odpady będą odbierane także w soboty. Takie korekty wprowadzono po tym, jak niezadowoleni mieszkańcy zaczęli skarżyć się na to, że firma Eneris nie trzyma się zadeklarowanego harmonogramu.
Spotkanie w Urzędzie Gminy, fot. www.sulejow.pl
Naklejki dla osób niewidomych, fot. www.sulejow.pl

Przedstawiciele firmy obsługującej Sulejów zostali wezwani do Urzędu Gminy w celu złożenia wyjaśnień. Oczekiwania gminy i mieszkańców przedstawił burmistrz Wojciech Ostrowski. - Wybraliśmy najtańszą ofertę, ale nie jesteśmy zadowoleni z ich pracy, ponieważ harmonogram nie jest przestrzegany, ale zapewniono nas, że wszystkie usterki zostaną usunięte. Po wprowadzeniu systemu dwuzmianowego, powinno to działać sprawniej. Cieszę się, że będzie nad tym pracować więcej osób i że śmieci mają być odbierane też w soboty. Oczywiście będziemy na bieżąco sprawdzać, czy wprowadzono zmiany i czy to pomogło - podsumował burmistrz.

 

Jak zapewnił dyrektor do spraw operacyjnych firmy Eneris, Dariusz Tkaczyk, do odbioru śmieci zostaną zatrudnione dodatkowe osoby i zostanie wprowadzony dwuzmianowy system pracy. Dzięki temu śmieci od mieszkańców Sulejowa będą już odbierane zgodnie z planem.

 

Przedstawiciel firmy Eneris zapowiedział także, że zamierza ułatwić mieszkańcom segregację odpadów, w tym celu przeprowadzona zostanie dodatkowa akcja informacyjna. Ponadto opiekunowie osób niewidomych lub niedowidzących będą mogli odbierać specjalne naklejki, na których znajdują się napisy w języku Braille'a, informujące o tym, jakiego rodzaju odpady należy wrzucać do poszczególnych pojemników.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

22maja2020 ~22maja2020 (Gość)27.05.2020 20:01

Burmistrz, Szef MZK, Pani Inspektor oraz Pan przedstawiciel firmy sprzątającej jak na talerzu widać złamali zasady kwarantanny. 1) siedzą przy jednym stole bez masek, 2) nie zachowują odległości co najmniej 1,5m, 3) siedzą na przeciw siebie. Brawo ciekaw jestem co na to Policja? Może powinni sporządzić stosowną notatkę i wysłać gdzie trzeba?

10


on ~on (Gość)23.05.2020 09:03

Firmy śmieciowe zainteresowane są kasą a nie wywozem śmieci. Przed wprowadzeniem ustawy było normalnie tak jak w mojej ggminie lokalna firma odbierała odpady wystawiłeś więcej to i więcej się płaciło a teraz masz śmieci czy nie haracz ściągają to nie jest normalna sytuacja bo cokolwiek kupuję to płacę za tyle co kupiłem . Do tego firmy większość odpadów nie biorą wiec za co mamy płacić

20


gość ~gość (Gość)23.05.2020 03:34

Wojtek ich skrzyczał

00


gość ~gość (Gość)22.05.2020 07:24

Sulejów ot polska zaściankowa mentalność, nic innego się nie liczy tylko odbiór śmieci. Naprawdę nie ma innych ciekawszych rzeczy o których można mówić, czy nawet ciekawszych problemów? Sulejów miejsce z 800 letnią historią....

68


wo ~wo (Gość)22.05.2020 09:26

Poproszę o analizę zarzutów w zakresie odbioru odpadów, które gminie Sulejów postawiła Regionalna Izba Obrachunkowa po kontroli kompleksowej. Proszę kilka słów chociażby na temat niezgodnego z prawem pobierania opłat od mieszkańców.

81


gość ~gość (Gość)22.05.2020 19:03

W PSZOK stoją dziesiątki pojemników na odpady segregowane. Czy przypadkiem nie powinny stać na terenie gminy? Tak tylko pytam.

40


asf ~asf (Gość)22.05.2020 07:41

A gdzie zasady bezpieczeństwa?

60


klaara ~klaara (Gość)22.05.2020 07:39

Faktycznie, jak już ktoś napisał - ta strona zrobiła się esulejow,

62


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat