Finał projektu "Łódzkie pełne kultury"

ePiotrkowŁódzkie Środa, 11 grudnia 20190 1431
Zakończyła się 3. edycja wojewódzkiego projektu „Łódzkie pełne kultury”. W wydarzeniach edukacyjnych zorganizowanych przez Łódzkiego Domu Kultury wzięło udział blisko 450 mieszkańców województwa łódzkiego.

Ładuję galerię...

Celem przedsięwzięcia było umożliwienie osobom z oddalonych od stolicy województwa rejonów dostępu do oferty instytucji kultury mieszczących się w Łodzi: Teatru Wielkiego, Filharmonii Łódzkiej i Muzeum Miasta Łodzi, a poprzez to kształtowanie świadomych odbiorców kultury oraz przekazanie praktycznych narzędzi do realizacji edukacji w tej dziedzinie.

Dzieci, nauczyciele oraz animatorzy z Łęczycy, Krośniewic, Radomska, Opoczna, Sieradza, Skierniewic, Tuszyna, Tomaszowa Mazowieckiego, Wieruszowa i Zduńskiej Woli wzięli udział w specjalnie przygotowanym programie edukacyjnym nawiązującym do działalności każdej z wcześniej wspomnianych łódzkich instytucji.

 

Podczas zajęć z muzykami z Filharmonii Łódzkiej uczniowie odkrywali sekrety wiolonczeli oraz instrumentów perkusyjnych i dętych, a także tajemnice orkiestry. Wspólnie muzykowali i pisali piosenki, a podczas warsztatów field recordingu zostali wyczuleni na zróżnicowane krajobrazy dźwiękowe. Na zajęciach prowadzonych przez pracowników Teatru Wielkiego uczniowie poznali specyfikę teatru operowego oraz rozwijali swoją kreatywność za pomocą ćwiczeń w zakresie śpiewu i sztuki aktorskiej. Zadaniem edukatorów z Muzeum Miasta Łodzi było wprowadzenie dzieci w tematykę czasu i liczb, a także zainspirowanie ich do stworzenia własnego miniaturowego miasta. Nauczyciele (m.in. edukacji wczesnoszkolnej, artystycznej, poloniści) i animatorzy kultury wzięli z kolei udział w warsztatach, podczas których poznali praktyczne narzędzia pomocne w prowadzeniu zajęć z szeroko pojętej edukacji kulturowej.

 

Integralną częścią zadania był udział dzieci oraz dorosłych w wydarzeniach artystycznych w siedzibach współrealizatorów. Uczestnicy projektu wysłuchali koncertu w Filharmonii Łódzkiej, odwiedzili Muzeum Miasta Łodzi oraz obejrzeli spektakl baletowy w Teatrze Wielkim w Łodzi. Podczas wizyty w teatrze Waldemar Drozd – dyrektor ŁDK wręczył dzieciom drobne mikołajkowe upominki oraz dokonał podsumowania tegorocznej edycji.

 

„Łódzkie pełne kultury” to projekt edukacyjny realizowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowany ze środków ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

 

 

 

 

(materiały: ŁDK)

 

 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat