Finał projektu „Piotrków Trybunalski i Opole – 800 lat – rocznica, która łączy”

ePiotrkow Wtorek, 17 października 20172 2515
Bożena Gęgotek i Czesław Kuźniak zostali laureatami konkursu, który odbył się w ramach projektu „Piotrków Trybunalski i Opole – 800 lat – rocznica, która łączy”, organizowanego przez Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ich prace – fotograficzna i plastyczna – przedstawiające zabytki Piotrkowa zdobyły największe uznanie wśród jurorów. Uroczysty finał i wręczenie nagród odbyło się w poniedziałek 16 października w siedzibie OEA.

Ładuję galerię...

  W Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie w poniedziałek, 16 października, odbył się finał projektu „Piotrków Trybunalski i Opole – 800 lat – rocznica, która łączy”, organizowanego przez ośrodek oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureatami konkursu na najlepszą pracę fotograficzną i plastyczną projektu zostali Bożena Gęgotek i Czesław Kuźniak.

  W ramach wspomnianego projektu przez ostatnich kilka miesięcy, jego uczestnicy, seniorzy i młodzież, na co dzień uczęszczający na zajęcia artystyczne w OEA, brali udział w warsztatach teatralnych, plastycznych i fotograficznych oraz w wyjeździe do Opola. W efekcie ich aktywności powstały spektakl „Etiuda trybunalska”, pokaz „Moda przez wieki” oraz wystawy plastyczne i fotograficzne „Piotrków Trybunalski na 800-lecie” oraz „Opole na 800 lecie”. Wystawy te były prezentowane między innymi w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu oraz w Piotrkowie w Bibliotece Pedagogicznej, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Dziennym Domu Pomocy Społecznej, w szkołach podstawowych nr 11 i 12 oraz w IV Liceum Ogólnokształcącym. Obecnie zaś są prezentowane w siedzibie OEA przy ulicy Słowackiego 13. I to właśnie osoby odwiedzające owe ekspozycje były jurorami konkursu, bowiem oddawały głosy, na ich zdaniem, najpiękniejsze prace. Łącznie oddano 268 głosów. Uznanie publiczności zdobyły praca plastyczna ukazująca fragment Starego Miasta w Piotrkowie, autorstwa Czesława Kuźniaka oraz praca fotograficzna przedstawiająca piotrkowską cerkiew pw. Wszystkich Świętych, wykonana przez Bożenę Gęgotek. Laureaci nie kryli zaskoczenia. – Emocje są bardzo duże, kompletnie się nie spodziewałam takiego wyróżnienia, tym bardziej, że na tej wystawie jest prezentowanych tyle pięknych zdjęć – mówiła po ogłoszeniu werdyktu Bożena Gęgotek. – Nawet w najśmielszych marzeniach nie myślałam o takiej nagrodzie. (…) Piotrków jest wdzięczny do fotografowania, zwłaszcza dla kogoś takiego, jak ja, kto tu mieszka od ponad 20 lat i codziennie na nowo odkrywa to miasto.

Nagrody zwycięzcom wręczyły Elżbieta Łągwa-Szelągowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Liliana Adaszek, kierownik OEA i koordynator projektu. Nagrody dla zwycięzców w postaci voucherów na kolację z osobą towarzyszącą ufundowały restauracje Karuzela Smaków i GulJana, zaś sponsorem nagrody książkowej była Fundacja „Bądź aktywny”.

 

  Projekt „Piotrków Trybunalski i Opole – 800 lat – rocznica, która łączy” dofinansowano ze środków ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

 

 
Tekst i fot. Agawa


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)11.11.2017 14:37

Tu zawsze w tygodniu coś się dzieje

11


gość ~gość (Gość)17.10.2017 21:18

Tylko, że Opole swoją rocznicę datuje od nadania praw miejskich (bo historię ma o wiele bogatszą), a Piotrków od pierwszej wzmianki. Taka subtelna różnica, która powoduje, że nie ma sensu porównywac obu rocznic.

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat