Finał Szlachetnej Paczki w Piotrkowie

Strefa FM Sobota, 08 grudnia 20189 6590
Przez cały weekend wolontariusze Szlachetnej Paczki rozwozili podarunki potrzebującym. W tym roku wsparciem objętych zostało 38 rodzin z Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego.

Ładuję galerię...

- Każda edycja Szlachetnej paczki daje nam nowe spojrzenie na problematykę polskiej biedy. Ten rok przepełniony jest drastycznymi historiami. Pomagamy ludziom starszym, samotnym, niesamodzielnym, ponieważ ta grupa społeczna ciągle się powiększa. Cieszę się, że w naszym regionie magia pomagania wciąż rośnie i potencjał jest na najwyższym poziomie -powiedział Oskar Kuliński, lider rejonu piotrkowskiego Szlachetnej Paczki

 

Tegoroczna edycja Szlachetnej paczki różniła się od poprzednich. Wolontariusze chcieli, aby ich pomoc nie skończyła się na wręczeniu jednego prezentu. - Kiedy jechaliśmy do wybranych rodzin, mogliśmy zobaczyć warunki w jakich żyją. Często są to osoby samotne, żyjące bez bieżącej wody, w domach z zarwanym dachem. Pomożemy im. Nasi darczyńcy zapewnią im opał, żywność, a nawet naprawiają dachy. Rodzi się jednak pytanie, co dalej? Ci ludzie będą musieli zmagać się sami z kolejnymi problemami, a pamiętajmy, że są to osoby starsze, którym stan zdrowia na wiele nie pozwala. Na pewno będziemy systematycznie ich odwiedzać, ale potrzebne są rozwiązania systemowe. Jeżeli nic się w tym kierunku nie zmieni, to może dojść do tragedii. To jest dużo większe wyzwanie, z którym powinny zmierzyć się określone instytucje - dodał Kuliński.

 

Podczas finału Szlachetnej Paczki tradycyjnie panowała rodzinna atmosfera. Od godziny 9.00 do magazynu logistycznego przychodzili darczyńcy, którzy przynosili paczki. Następnie wolontariusze zawozili je do wybranych rodzin. - Jestem wśród wolontariuszy drugi raz. W tym roku pomyślałam sobie, że zapytam lokalne restauracje czy również chciałyby włączyć się do naszej akcji. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, ponieważ prawie wszyscy się zgodzili. Zaangażowałam się z potrzeby serca. Zawsze, kiedy o tym mówię, to nie potrafię powstrzymać łez, ponieważ mam przed oczami obrazy osób, którym wręczaliśmy  prezenty. Są to osoby żyjące w skraje złych warunkach, a my możemy teraz chociaż trochę im pomóc. Zawsze wizycie w domach rodzin potrzebujących towarzyszą ogromne emocję. Są łzy i ogromna radość. Chciałabym, żeby ludzie cały czas pamiętali, że jest wiele osób, które potrzebują pomocy i na pewno każdy ma coś, co mógłby oddać drugiej osobie - powiedziała Marta Kępska, wolontariuszka Szlachetnej Paczki.

 

Magazyn logistyczny Szlachetnej Paczki mieścił się na terenie Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

 


Zainteresował temat?

6

0


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)11.12.2018 09:02

Rodziny które otrzymują taką pomoc powinny być lepiej sprawdzane!!! Niedrzecznoscią jest taka sytuacja

11


gość ~gość (Gość)10.12.2018 17:25

Oczywiście powinni dostawać potrzebujcy .
Anie patologii co stoi pod sklepami i kłamią, co nie kturzy że nie pracują a pracują dostają gobsu kase biorą.
Czyli Wola Krzysztoporska a potrzebującym nie można tak ale co pijane stoją tak i co kłamią że nie pracują nie którzy
oświadczeniu.
Znam takich co dostają co roku i t samo pod sklepami stoją i się śmieją.

11


Meggi ~Meggi (Gość)10.12.2018 10:48

Do tego roku uważałam "Szlachetną Paczkę" za super akcję. Jednak jak zobaczyłam, kto w tym roku otrzymał paczkę to straciłam wiarę...Nie wiem jakie jest kryterium wyboru rodziny, ale w tym przypadku coś zawiodło.

30


gość ~gość (Gość)10.12.2018 09:58

Wolontariszu jestem również za pomaganiem innym, ale jeśli jest sytuacja, że na alkohol maja za robotę się nie biorą to chyba jest coś nie tak. Są rodziny które o wiele bardziej potrzebują takiej pomocy.

40


jurpiog ~jurpiog (Gość)10.12.2018 09:57

Wyrazy szacunku dla wolontariuszy i darczyńców.

20


wolontariusz ~wolontariusz (Gość)09.12.2018 21:26

gościu jesteś beznadziejny, nie wiesz jak fajnie jest komuś pomóc kto tej pomocy potrzebuje, nie jesteś zainteresowany to się zamknij

20


gość ~gość (Gość)09.12.2018 16:31

Śmieszna sytuacja że dary dotarły do rodziny patologiczne. Gdzie pracą się brydza a alkohol jest na porządku dziennym.

20


Obserwator DWA ~Obserwator DWA (Gość)09.12.2018 09:31

Super inicjatywa i wspaniali ludzie co się TYM zajmują

00


gość ~gość (Gość)09.12.2018 00:25

Ciekawe po co dajecie się wkręcać? Ks. Stryczek Was olał. A najbardziej biedni są ludzie, którzy nie potrafią samodzielnie myśleć.

04


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat