Filtry do wody czy warto je stosować?

Kraj Czwartek, 30 sierpnia 20182
Woda, którą otrzymujemy z miejskich instalacji wodociągowych, zwana potocznie wodą z kranu, jest z pewnością zdatna do picia. Nie ma konieczności, jej uzdatniania. Proces ten odbywa się wcześniej. Zanim trafi do naszych domów, przechodzi szereg bardzo restrykcyjnych testów. Niestety bardzo często smak oraz zapach są czynnikami, które zniechęcają do jej bezpośredniego spożycia. Co uzyskamy, stosując filtry do wody?
Filtry do wody czy warto je stosować?

Jaką wodę pitną wybieramy?


Na co dzień, wybieramy raczej wodę butelkowaną. Minusem takiego rozwiązania niewątpliwie jest jej cena. Pewnego rodzaju kłopot sprawia jej zakup. Zgrzewki wody są ciężkie zwłaszcza dla kobiet. W natłoku codziennych obowiązków nie zawsze mamy ochotę na wyczerpującą wizytę w markecie. Mnogość gatunków wody, które oferowane są na naszym rynku, jest bardzo duża. Może to spowodować, iż nie znając spektrum działania danej wody, kupimy tę, której być może nie powinniśmy spożywać. Uwaga ta dotyczy zwłaszcza wód mineralnych określanych mianem leczniczych.

Coraz bardziej popularne jest spożywania dobrej jakości wody źródlanej, serwowanej przy pomocy dystrybutorów do wody. Wody, która może być dostarczana zarówno do naszych domów, jak i biur. Woda źródlana z dystrybutora ma również tę zaletę, iż może być świetną bazą do przygotowania smacznego posiłku lub zaparzenia filiżanki ulubionej kawy czy herbaty.

Warto również podkreślić ważny aspekt ekologiczny takiego rozwiązania. Nie korzystamy z plastikowych butelek czyli przyczyniamy się do ochrony środowiska. To łatwy i praktyczny sposób, aby zaopatrzyć się w smaczną, zdrową wodę. Bez wychodzenia z domu oraz dźwigania ciężkich butelek.

Spożywamy wodę pitną z dystrybutorów do wody bądź zaopatrujemy się w nią w sklepie. Skłania nas do tego pewnego rodzaju obawa przed jakością wody, która płynie w naszych kranach. Czy ta niechęć ma swoje uzasadnienie?   

 

Jaka naprawdę jest woda z kranu?


Woda z kranu jest z całą pewnością bezpieczna do picia. Przed spożyciem, nie ma potrzeby uprzedniego jej uzdatniania. Surowe normy sanitarne, określone przez Ministerstwo Zdrowia, regulują jej podstawowe parametry. To, na co przedsiębiorstwa dostarczające wodę do naszych mieszkań nie mają wpływu, związane jest z kwestią instalacji wodnej znajdującej się w budynku. Częstokroć jej stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Są przestarzałe, co niestety bezpośrednio wpływa na jakość wody, którymi jest podawana.

Może to powodować sytuacje, kiedy kranówka posiada nietypowy kolor, zapach lub smak. W kontekście aspektów smakowych szczególnie odczuwalny może być chlor. Pierwiastek ten jest wykorzystywany w procesie uzdatniania wody.

Co robić w przypadku, kiedy zapach, a zwłaszcza smak wody z kranu, nam przeszkadza w jej spożywaniu? Kiedy zastosujemy filtry do wody, sytuacja w jakimś stopniu może ulec poprawie.

 

Jak działają filtry do wody?


Podstawowym zadaniem, jakie stawiamy przed filtrem do wody, jest uzdatnienie wody. W ogromnym uproszczeniu proces ten odbywa się w trakcie przepływu wody przez czynnik filtracyjny, tzw. złoże filtracyjne urządzenia. Wówczas zostają oddzielone cząstki zawieszone, znajdujące się w wodzie. Złoża filtracyjne należy systematycznie wymieniać, co łącznie z zakupem filtra powoduje generowanie kosztów. Dodatkowo należy pamiętać o terminowej wymianie, co często może być dość trudne do zapamiętania. Dodatkowo należy nadmienić, iż nie zawsze użytkownik filtra, jest w stanie dokonać wymiany we własnym zakresie. Należy więc liczyć się z koniecznością zapłacenia za usługę.

 

Czy to optymalne rozwiązanie?


Czy stosując filtry do wody, zawsze jesteśmy w stanie otrzymać wodę o walorach, które w zupełności nas usatysfakcjonują? Z pewnością znalezienie jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie może być bardzo trudne, a czasami wręcz niemożliwe. Jest wiele czynników, jak chociażby parametry filtrowanej wody lub rodzaj zastosowanego filtra. Co czasami powoduje, że kiedy stosujemy filtry do wody, efekt ich działania znacznie odbiega od naszych oczekiwań. Rodzi to słuszne pytanie o zasadność ich stosowania.

Eksperci uważają, że zdecydowanie korzystniejszym i pewnym rozwiązaniem, są dystrybutory do wody źródlanej. To praktyczny i relatywnie niedrogi sposób, aby zapewnić sobie oraz najbliższym zdrową, smaczną wodę.

Wodę o niezmiennie wysokiej jakości. Która nie jest narażona na zmieniające się negatywne czynniki zewnętrzne. Co z pewnością ma miejsce w odniesieniu do wody z kranu.

Źródła, z których czerpana jest woda źródlana, pozostają pod stałym nadzorem służb sanitarnych. Gwarantuje to, że woda spełnia, najbardziej restrykcyjne normy jakościowe. Niewątpliwie może ona służyć zarówno do codziennego nawadniania naszego organizmu, jak i wykorzystywana w naszej kuchni.

 

Woda do dystrybutorów dostarczana jest w bardzo wygodny sposób. W praktyce bez udziału odbiorcy. To również przemawia, za tego rodzaju sposobem, zaopatrywania się w wodę. Kiedy dodamy jeszcze atrakcyjną cenę, wniosek może być tylko jeden.

 

Spożywajmy wodę z dystrybutorów. W ten sposób zaoszczędzimy pieniądze oraz czas. Z korzyścią dla naszego zdrowia.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

NatkaWw ~NatkaWw (Gość)03.09.2018 10:22

nie filtruje wody bo piję butelkowaną cisowinakę wybieram w tą w szkle bo jest dla mnie najlepsza. ale oczywiście neguje tego jak ktoś piję kranówkę czy filtrowaną wodę

00


000 ~000 (Gość)02.09.2018 12:39

zrodlana ma na ogol o polowe mniej mineralow niz nasza kranowka...

00


reklama

Materiał KWW Z SERCEM DLA PIOTRKOWA

reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat