Filmy na starym telewizorze – sprawdzone sposoby

ePiotrkowKraj Czwartek, 02 maja 20190 1296
Chcesz obejrzeć filmik z Internetu na swoim telewizorze? Zastanawiasz się jak to zrobić? Jest kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą komfortowo oglądać filmy na dużym ekranie. Sprawdź nasze porady.

Chromecast


Właściwie każdy z nas ma smartfon – stał się podstawowym urządzeniem do obsługi multimediów, kontaktu z bliskimi i fotografii. Choć telefony posiadają ekrany najwyższej jakości, a ich wielkość rośnie, nie zawsze oglądanie materiałów będzie komfortowe – długie filmy mogą zmęczyć wzrok. Producenci telefonów zaimplementowali w swoich urządzeniach możliwość przesyłania obrazu na telewizor, jednak musi on być wyposażony w odpowiednią technologię. Co jeśli jej nie ma?

 

Na ratunek przychodzi Chromecast – nakładka od Google, która pozwala na przeniesienie obrazu z urządzenia mobilnego na telewizor. Podłączenie jej jest proste i intuicyjne. Przypomina nieco łączenie się przy pomocy bluetooth. Sama przystawka jest mała i łatwa w schowaniu za telewizorem. Podłączmy ją za pomocą HDMI, przez co obraz pojawiający się na ekranie będzie w najwyższej rozdzielczości. Sprawdź, jakie urządzenia obsługuje Chromecast.

 

Dzięki sprzętowi od Googole na ekranie telewizora pojawią się wszystkie aplikacje, które posiadasz na telefonie. Bez problemu odtworzysz filmy z YouTube oraz uruchomisz inne serwisy wideo. Dodatkowym atutem będzie możliwość zagrania w ulubione gry mobilne na dużym ekranie. Dzięki temu ujrzymy większą ilość detali, a sama rozgrywka nabierze nowego wymiaru.

 

 

Android Smart TV Box


Choć telewizory z funkcją smart są coraz popularniejsze, wiele osób nadal posiada sprawne odbiorniki, które jakością obrazu nie odbiegają od nowszych modeli. Nie zawsze mamy ochotę lub środki na zakup nowego urządzenia. Nie oznacza to, że musimy rezygnować z nowych funkcjonalności, ponieważ na rynku pojawiło się rozwiązanie dla posiadaczy starszych telewizorów – mowa o Smart Box’ie opartym o system Android. Pudełko niewielkich rozmiarów, które można postawić obok telewizora sprawi, że nasz stary sprzęt dostanie drugie życie.

 

Wyposażenie jest zazwyczaj skromne – pudełko, pilot, zasilacz i kabel. Po włączeniu wykonujemy podstawową konfigurację. Po jej zakończeniu dostajemy dostęp do odtwarzacza multimediów, gdzie z powodzeniem uruchomimy własne nagraniu lub muzykę. Aplikacje dostępne w Sklepie Play często pokrywają się z tymi, które możemy zainstalować na telefonie. Wśród najpopularniejszych znajdziemy YouTube czy Facebook, a dla lubiących surfować po sieci znajdzie się przeglądarka internetowa.

 

Poza oglądaniem filmów i przeglądaniem sieci, urządzenie pozwala grać w gry mobilne. Warto wyposażyć się w dodatkowy kontroler, którym obsłużymy zainstalowane tytuły – dodany do zestawu pilot nie jest najwygodniejszym sposobem na grę.

 

 

Konsola


Na koniec zostawiamy ciekawostkę, która pozwoli na obejrzenie ulubionych rzeczy na ekranie telewizora – mowa o konsoli. Poza graniem, współczesne konsole oferują dużą ilość zewnętrznych aplikacji do odtwarzania wideo. Wśród najpopularniejszych są Netflix czy HBO GO, ale również YouTube, którym sterować można za pomocą telefonu.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat