Filmowy spacer po Piotrkowie

ePiotrkow Wtorek, 01 sierpnia 20170 2785
Muzeum Kinematografii zaprasza na wakacyjny spacer filmowy po Piotrkowie Trybunalskim w ramach projektu "Odyseja Filmowa 2017". Początek w sobotę 5 sierpnia o godz. 12. Zbiórka przed Centrum Informacji Turystycznej (ul. Zamurowa 11).

Piotrków Trybunalski spełniał rolę pleneru w kilkudziesięciu filmach i serialach, takich jak np "Ewa chce spać" Tadeusza Chmielewskiego. , "Vabank" Juliusza Machulskiego czy "W ciemności" Agnieszki Holland. Zachwycał nie tylko reżyserów i aktorów z Polski, lecz także ze świata. Chętnie powtarza się anegdotę o amerykańskim aktorze, Robinie Williamsie, który kręcił w Piotrkowie film „Jakub kłamca”. Oglądając wiekowe kamieniczki przy Rynku Williams wyraził uznanie dla... scenografów za wspaniale zbudowana dekorację.

 

Spacer poprowadzi Agnieszka Warchulińska, dziennikarka oraz autorka książki „Piotrków Filmowy”, a udział w nim jest bezpłatny.

 

Odyseja Filmowa jest realizowana w ramach ministerialnego programu Kultura Dostępna, finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwo Narodowego.

 

(źródło: Muzeum Kinematografii w Łodzi)


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat