Film o Irenie Sendlerowej. Piksel zaprasza

UM Piotrków Trybunalski Wtorek, 19 listopada 20193 2241
„W imię ich matek. Historia Ireny Sendlerowej” w reżyserii Mary Skiner to kolejna propozycja kina Piksel. Seans odbędzie się w czwartek 21 listopada o godz. 18.30.

„W imię matek...” to dokument opowiadający o działalności Ireny Sendlerowej i powiązanych z nią osób. Dzięki ich odwadze i zdecydowaniu udało się wydostać z warszawskiego getta 2500 żydowskich dzieci. Sendlerowa została aresztowana i skazana na śmierć, ale udało jej się uciec i z fałszywymi papierami, pod innym nazwiskiem kontynuowała swoje dzieło. Wszystkie uratowane dzieci przeżyły wojnę. Na film składają się, oprócz zdjęć archiwalnych z czasów okupacji, wywiady z trzema bohaterskimi kobietami, które za swą działalność zostały wyróżnione tytułem Sprawiedliwa wśród Narodów Świata (za filmweb.pl).

Kolejny seans, który połączony będzie ze spotkaniem z reżyserem wyświetlanego filmu, zaplanowano na 28 listopada (czwartek). Widzowie obejrzą „Karski i władcy ludzkości” (reż. Sławomir Grünberg).


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)19.11.2019 16:18

A młodzi ludzie to do Piksela nie chodzą ? Powinno być coś dla 30+ , 40+ . Mediateka nie jest tylko dla emerytów i dzieci !

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat