Filia biblioteki w Rynku Trybunalskim do likwidacji

ePiotrkow Środa, 21 sierpnia 201946 6094
Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie ma zostać zlikwidowana.
fot. MBP Piotrków

Jest za mała, warunki są tam fatalne, poza tym jest zlokalizowana za blisko mediateki, czyli nowej siedziby MBP – z tych właśnie powodów filia zlokalizowana pod adresem Rynek Trybunalski 2 ma zostać zlikwidowana.

 

- To na razie jedynie zamiar likwidacji, ale los Filii nr 2 wydaje się przesądzony – mówi Renata Wojtczak, dyrektor MBP w Piotrkowie. - Zgodnie z przepisami filia biblioteczna powinna liczyć minimum 200 metrów kwadratowych, tymczasem w Rynku Trybunalskim bibliotekarze mają do dyspozycji jedynie 94 metry. Po otwarciu mediateki Filia nr 2 na pewno i tak by się po prostu wyludniła, ponieważ około kilometr dalej jest przecież szeroka oferta dla naszych czytelników.


Filia nr 2 będzie funkcjonować przynajmniej do marca 2020 roku, a o zamiarze jej zamknięcia dyskutować będą w środę członkowie Komisji Kultury i Kultury Fizycznej Rady Miasta.


Zainteresował temat?

7

3


Komentarze (46)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)25.08.2019 01:11

A to do synagogi nie bylo jeszcze blizej? Odległosc miedzy glowna biblioteka a filia sue nie zmienila, to czemu nagle biblioteka na sieradzkiej miala by się wyludnic?

10


gość ~gość (Gość)21.08.2019 15:53

A w tamte rejony chyba się przeprowadza biblioteka pedagogiczna? Tak kiedyś się mówiło.

31


eP-cimów ~eP-cimów (Gość)21.08.2019 16:35

Cytuję:
– mówi Renata Wojtczak, dyrektor MBP w Piotrkowie.

Pani Dyrektor pytanie - ilu jest aktywnych członków biblioteki ? Od 15 lat staram się zgłębić ten temat i brak danych zarówno na stronie jak i podczas zapytań ...... brak informacji skłania do przypuszczeń, że to maksimum 400 do 500 aktywnych osób. Czy się mylę. Ponadto dopytywałem o historię Biblioteki - zdjęcia. Otrzymałem odpowiedz cyt. dyrekcja nie jest zainteresowana tematem zdjęć ruin z lat 45 - 65. W tym samym czasie Miasto oblepione było plakatami sławiącymi Magistrat za odnowienie elewacji, poprzez wykonanie nowej malatury i wycyklinowanie parkietów. Czy Dyrekcja Biblioteki-Mediateki wstydzi się tych tematów. A może tak bardzo podła jest frekwencja, jak również nieudolność przedstawienia historii - zdjęć. 90% mieszkańców nie pamięta lub nie zna tej historii Miasta Piotrkowa Tryb.

112


gość ~gość (Gość)22.08.2019 22:02

Gość: mów o sobie. Książek nie czytasz, to Twój problem. Mam niezłe dochody, ale i tak nie jestem w stanie kupić wszystkiego, co chciałbym przeczytać. Nie tylko ja, widzę wielu czytelników, którzy pytają o konkretne nowości. Jeśli uwzględnimy, że Piotrków jest na końcu pod względem wysokości płac, to Mediateka jest jedynym antidotum na kulturalne upustynnienie

10


gość ~gość (Gość)21.08.2019 11:39

Potrzebne te biblioteki nie wiem komu jak wszędzie jest internet teraz.

945


gość ~gość (Gość)22.08.2019 01:18

W zasadzie lokal fajnie usytuowany. Będzie knajpa czy biuro?

30


czytelniczka77 ~czytelniczka77 (Gość)21.08.2019 21:34

Filia na Sieradzkiej ma swój urok. Panie bibliotekarki mają czas by uśmiechnąć się i zagadać do czytelników. I nie przeszkadza mi to, że nie mam dostępu do książek.
W mediatece już pracownicy delikatnie acz często mówią, żeby oddawać i wypożyczać książki przez automat a nie u nich przy ladzie.... To nieładne zagrywki. Dla mnie biblioteka powinna mieć duszę, klimat, ciepło... Tak jest na Sieradzkiej i tego właśnie brakuje w nowoczesnej i zimnej mediatece.....
Pani Dyrektor - zamykając bibliotekę na Sieradzkiej strzela nam - stałym jej czytelnikom w plecy, zmuszając do korzystania z nowoczesnego molocha... Własnymi rękami zniszczy pani cudowne miejsce, w które serce wkładają pracujące tam panie jak i czytelnicy.... Bardzo przykre

63


a74 ~a74 (Gość)21.08.2019 21:58

Patrzeć tylko jak nasi genialni radni z prezydentem na czele wpadną na pomysł zmiany nazwy miasta na Mediatek Trybunalski

64


a74 ~a74 (Gość)21.08.2019 21:46

Właśnie takie małe biblioteki mają to coś w sobie że się je chętnie odwiedza np zapach książek.Chluba prezydenta odpycha już na wstępie(przynajmniej mnie). Niewtajemniczona osoba przechodząca obok nie wie czy mija galerię handlową,basen czy siedzibę ZUS-u.Chociaż czytam dużo to nie mam parcia na odwiedzenie tej skarbonki.Kiedy wymyślili te przepisy odnośnie metrażu,przez tyle lat filia funkcjonowała niezgodnie z przepisami?

72


gość ~gość (Gość)21.08.2019 21:29

W Bibliotece ul.Sieradzka jak obserwuję dużą część czytelników stanowią starsze osoby , dla nich przejście 1 km w tą i z powrotem + wejście po schodach i przejście szczególnie w okresie jesienno-zimowym przez opustoszałą ul.Starowarszawską będzie wyzwaniem ponad ich możliwości.Podejrzewam że Mediateka tym sposobem chce podnieść swoją frekwencje.Dochodzę do Biblioteki w Sieradzkiej z ul.Próchnika , koleżanka z ul.Żeromskiego, to już dla nas jest daleko. Szkoda,bo będziemy musiały zrezygnować z naszej pasji czytania książek. Myślę , że takich osób jest więcej
No cóż, myśli się tylko o młodych.

32


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat