Filharmonia Łódzka wystąpi dla piotrkowian

Strefa FM Czwartek, 03 października 20190 1680
Artyści Filharmonii przedstawią znane i cenione utwory chóralne z różnych epok. Koncert odbędzie się 5 października w piotrkowskiej Bazylice Mniejszej przy ul. Krakowskie Przedmieście o godzinie 18.30.

- Z wielkim szacunkiem, odnosząc się do naszych poprzedników – kilku pokoleń chórzystów oraz kolejnych chórmistrzów, w osobach Tomasza Szymańskiego i Marka Jaszczaka, chcemy kontynuować ich misję z największą troską o jej odpowiedni poziom i wyraz artystyczny. Możliwość wykonywania wielkich dzieł kanonu literatury światowej, odkrywanie polskiej spuścizny kompozytorskiej, a także dokonywanie prawykonań nowych utworów pisanych przez polskich, w tym również łódzkich kompozytorów, to przywilej, jakim może się cieszyć w codziennej pracy Chór Filharmonii Łódzkiej – mówi Dawid Ber, chórmistrz Filharmonii Łódzkiej.

 

Jako soliści wystąpią: Maria Hubluk-Kaszuba, Marta Malarska, Magdalena Szymańska – sopran, i Zbigniew Rymarczyk – fortepian. Koncerty poprowadzą: Maria Hubluk-Kaszuba, Kamil Gruszczyński, Rafał Wiecha i Dawid Ber.

 

Wstęp jest wolny.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat