Fikcyjna sprzedaż ciągników. Oszust zatrzymany w Tomaszowie

ePiotrkow Czwartek, 24 listopada 20162 5391
Oferował sprzedaż ciągników rolniczych po okazyjnej cenie na portalu aukcyjnym, wyłudzał zaliczki i ... znikał. W ten sposób oszukał nawet kilkadziesiąt osób z terenu całego kraju - kryminalni z Łodzi i Tomaszowa Mazowieckiego aresztowali mężczyznę podejrzanego o przestępczy proceder - 52-latkowi grozi nawet do 8 lat więzienia.
fot. Policja

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi nad sprawą oszustw internetowych polegających na sprzedaży ciągników pracowali od dłuższego czasu. Sprawca przez kilka miesięcy zamieszczał w internecie oferty sprzedaży sprzętu rolniczego w niezwykle atrakcyjnych cenach. Zachęcony niskimi cenami klient kontaktował się ze "sprzedawcą" i wpłacał zaliczkę w wysokości kilkuset (lub nawet kilku tysięcy) złotych. 

 

Policjanci skrupulatnie zbierali materiał  dowodowy i analizowali go. Ostatecznie wytypowali podejrzanego - okazał się nim 52-latek, pochodzący z województwa kujawsko-pomorskiego, niemający stałego zameldowania i wcześniej karany za podobne przestępstwa. W Tomaszowie jedynie wynajmował mieszkanie.

 

Kryminalni zabezpieczyli telefony, laptopy, dokumenty i inne nośniki elektroniczne. Policja - wraz z prokuraturą - podjęła kroki mające na celu zabezpieczenia wyłudzonej gotówki. Decyzją sądu mężczyzna został zatrzymany na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy - niewykluczone, że część podobnych procederów nie została do tej pory zgłoszona.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

heee ~heee (Gość)25.11.2016 09:27

kilkanaście osób zostało oszukane na wyłudzeniu zaliczki na konto na kwotę niespełna 5 tyś zł przez jednego kolesia z Katowic, policja przeprowadziła śledztwo przekazała materiały do prokuratury i prokuratura umorzyła postępowanie z powodu braku wykrycia sprawcy chociaż mieli dane personalne adres zamieszkania to jest polska właśnie

10


Witek ~Witek (Gość)25.11.2016 08:49

Widać naiwnych nie brakuje bo kto rozgarnięty wpłaca zaliczkę nie widząc towaru .Teraz towaru jest pod dostatkiem i tylko mieć kasę i ciągnik od ręki jest

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat