Festiwal języka polskiego w "Budowlance"

ePiotrkow Piątek, 21 lutego 20203 3891
Festiwal języka polskiego zorganizowano w piątek w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Piotrkowie, czyli popularnej "Budowlance". Impreza odbyła się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Ładuję galerię...

- Tegoroczna impreza adresowana jest do wszystkich uczniów naszej szkoły. Oddzielne warsztaty mają maturzyści, by lepiej mogli przygotować się do ustnej matury z języka polskiego. Zajęcia polegają na powtarzaniu materiału, ale również na wykonywaniu konkretnych ćwiczeniach. Natomiast pozostali uczniowie zapraszani są do kawiarenki językowej w czasie przerwy, gdzie mogą brać udział w konkursach, rozwiązywać sobie zadania językowe oraz różnego rodzaju quizy - mówi Gabriela Radke-Dobrowolska, organizator Festiwalu. - Impreza bardzo mi się podoba, ponieważ mogę usystematyzować swoją wiedzę do matury ustnej z języka polskiego i dowiedzieć się czegoś, co mogę wykorzystać później w rozprawce - dodaje Michał, uczeń klasy IV.

 
Wydarzenie zgromadziło 70 uczniów. Była to pierwsza edycja tej imprezy, jednak - jak podkreślają organizatorzy - na pewno nie ostatnia. Niewykluczone, że w kolejnych edycjach Festiwalu wezmą udział inne szkoły. 


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

janek85 ~janek85 (Gość)23.02.2020 13:26

Gabrysia ładnie wygląda.Prawie nie zmieniła się.

31


taak ~taak (Gość)21.02.2020 12:15

GABRYSIA to jedna z tych pedagogów którym się chce pracować i umieją to robić ,jeszcze tylko WF powinni w budowlance traktować poważnie ,samo kopanie piłki nic nie daje ,BRAWO GABRYSIA

81


gość ~gość (Gość)21.02.2020 11:23

Wolę festiwal pizzy

14


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat