Festiwal Nadzieja w Piotrkowie

Strefa FM Sobota, 25 listopada 201721 4997
Około 300 osób przyjechało na 14. Ogólnopolski Festiwal Nadzieja połączony z 4. Festiwalem Młodych w Polsce. Wydarzenie odbywa się w piotrkowskiej hali Relax.

Ładuję galerię...

W programie festiwalu są: świadectwa, konferencje oraz msze święte. - Chcieliśmy połączyć tradycje festiwalu młodych, który obywa się w Medjugorje od 27 lat. Wtedy w sierpniu przyjeżdża tam nawet 60 tys. ludzi z całego świata i atmosferę tego festiwalu chcieliśmy przenieść do Polski - Mówi Anna Halczak z fundacji Divine Mercy.


Festiwal Nadzieja zakończy się w niedzielę o godzinie 17.00


Zainteresował temat?

6

2


Komentarze (21)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)25.11.2017 15:26

Czy jest transmisja na żywo gdzieś?

23


grosik ~grosik (Gość)25.11.2017 14:50

Nadzieja na co - na pełniejszą tacę?

716


gość ~gość (Gość)26.11.2017 09:34

Ogłupiania ciąg dalszy !!!!!!!!!!!

56


te rewolwer ~te rewolwer (Gość)25.11.2017 14:52

Te rewolwer - nie bądź agresywny, pełen nienawiści, nie obrażaj, schowaj swoją złość i zazdrość głęboko w duszę i pomódl się za siebie, za kogoś kogo kochasz albo za potrzebujących, a najlepiej zrób cokolwiek dobrego i pożytecznego dla innych. Będę się modlił za Twoją duszę.

132


rewolwer ~rewolwer (Gość)25.11.2017 13:58

Zaczadzenia ciąg dalszy.

716


J. ~J. (Gość)25.11.2017 22:52

Ja już straciłem nadzieję. Straciłem nadzieję, że w Kościele można znaleźć lekarstwo na całe złożone zło tego świata. Wokół nas aż się roi od zjawisk totalnie sprzecznych z duchem Ewangelii, której może najpiękniejszym zdaniem jest to zaczynające się od słów: „Przykazanie nowe daje wam!...itd.” Przydałaby się odważna refleksja na temat przeróżnych, niekiedy niesłychanie perfidnych sposobów sprzeniewierzania się temu wezwaniu, które są o wiele bardziej bezpośrednio sprzeczne z Ewangelią, aniżeli np. antykoncepcja, ale ze świecą szukać ambon, z których takie tematy się porusza. Mnóstwo zjawisk i zachowań (także o charakterze systemowym) o złożonych reperkusjach etycznych nie znajduje się zazwyczaj w obszarze zainteresowań duszpasterzy (jeśli tylko wszystko dzieje się z dala od alkowy...). Raczej słyszymy tzw. "mocne słowa" (a ja zdecydowanie wolę nie "mocne", lecz mądre słowa!) np. o "obronie życia od chwili poczęcia", albo "obronie rodziny, która dziś jest atakowana", czy też przeciw in vitro, albo przeciw komercyjnemu przeżywaniu świąt. A więc standard, bo każdy ksiądz wie, że wpisywanie się w ten standard jest dla niego bezpieczne. Ksiądz chodzący po kolędzie powiedział mi kiedyś, że jak coś więcej powie z ambony, to później ma kłopoty... A mówił mądre, odważne kazania na różne tematy, tylko że... jakoś go prędko przeniesiono do innej parafii, a wierni oczywiście nie mają w takich sprawach nic do gadania... Św. p. Ks. Abp Życiński życzył mi znalezienia w Kościele "wspólnoty refleksji" jako leku na moje duchowe rozterki. Może był wielkim optymistą sądząc, że taką wspólnotę znaleźć w Kościele można?... Raczej księża są doskonale zamknięci na trudne rozmowy. Wielka szkoda!

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat