Festiwal "Kolory Polski" zagości u Jezuitów

Strefa FM Piątek, 31 lipca 20200 969
W niedzielę (2 sierpnia) na piotrkowskich melomanów czeka prawdziwa gratka, czyli koncert w ramach 21. Wędrownego Festiwalu "Kolory Polski" organizowanego przez Filharmonię Łódzką. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej przy ul. Pijarskiej 4. Poniżej galeria zdjęć z koncerty inaugurującego tegoroczny festiwal.

Ładuję galerię...

O tym co czeka piotrkowian podczas niedzielnego koncertu opowiedziała nam Małgorzata Kaczmarek, kurator festiwalu "Kolory Polski". - W Piotrkowie usłyszymy perełki liryki wokalnej. Wystąpią młodzi i uzdolnieni śpiewacy związani z Filharmonią Łódzką. Zaprezentują oni bardzo szeroki wachlarz repertuarowy - od Bacha do Vivaldiego, poprzez Mozarta i Offenbacha, do Rachmaninowa. Nie zabraknie kilku pieśni i fragmentów mszalnych Stanisława Moniuszki. Wystąpią m. in. Maria Hubluk - Kaszuba, Paweł Żak, Dominika Stefańska i Bartosz Szulc - mówi. 

 

W sobotę(1 sierpnia), dzień przed koncertem w Piotrkowie, muzycy związani z Filharmonią Łódzką zaprezentują się publiczności w Paradyżu. Wystąpią również o 19:00 w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego przy ul. Koneckiej 5. W programie absolutne hity muzyki klasycznej, wśród nich "4 pory roku" Vivaldiego czy "Eine kleine Nachtmusik" Mozarta. 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat