Festiwal Czytania z udziałem piotrkowianina

ePiotrkowKraj Niedziela, 21 października 20180 7766
Anna Seniuk, Jerzy Trela, Jacek Fedorowicz, Michał Ogórek, Wojciech Pszoniak, prof. Jerzy Bralczyk i Krzysztof Kamiński. Plejada gwiazd, a wśród nich piotrkowianin. Festiwal Czytania w Szczecinie to jak zapowiadali organizatorzy… kulturalne wydarzenie roku.

Ładuję galerię...

Krzysztof Kamiński czytał fragmenty „Kariery Nikodema Dyzmy”.  Powieść Tadeusza Dołęgi – Mostowicza piotrkowski aktor prezentował dwa lata temu na antenie Radia Strefa FM. - Wystartowanie w takiej czołówce aktorskiej to naprawdę nobilitacja. Bardzo się cieszę, że „Dyzma” tak daleko doszedł. Jestem bardzo szczęśliwy – powiedział nam piotrkowski aktor.

 

Festiwal Czytania w szczecińskiej Książnicy Pomorskiej odbywa się po raz szósty.  - Mamy swoich stałych słuchaczy, właściwie od pierwszej edycji ta frekwencja jest jakby stała i duża. Są oczywiście osoby, które przyciągają większą liczbę słuchaczy jak prof. Bralczyk czy Michał Ogórek – podkreśla Sławomir Janczak, współorganizator imprezy.

 

Jednym z uczestników festiwalu był Jacek Fedorowicz, artysta kabaretowy, pisarz i aktor, który wkrótce wydaje kolejną swoją książkę. - Ja jestem zakochany w „papierze”. Dla mnie tekst w książce to jest nieporównywalna sprawa z tekstami  w komputerze – powiedział nam odtwórca głównej roli w filmie „Nie ma róży bez ognia”.

 

Festiwal odbywał się w Szczecinie w dniach 19-21 października.

 

 

Zobacz Jacka Fedorowicza

 

 

materiał powstał dzięki firmie CZA-TA


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat