Faworyci nie zawiedli

Strefa FM Wtorek, 02 lutego 20166
Niespodzianki nie było, Puchar Chrobrego wywalczyli ubiegłoroczni zwycięzcy czyli Mamrot Wilkowyje wśród mężczyzn i Absolwentki Chrobrego wśród kobiet. W tegorocznym Amatorskim Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Chrobrego wzięło udział ponad 200 osób.

O ile panie nie miały większych problemów z pokonaniem reprezentantek piotrkowskiego Gimnazjum nr 5 i wygrały ten mecz 2:0 (25:2 i 25:21), o tyle panowie musieli się dużo bardziej napocić, aby odnieść zwycięstwo. Zespół Żelazne Opoczno okazał się bardzo wymagającym rywalem, zwłaszcza w pierwszym secie, wydawało się, że Mamrot wygra go dość wyraźnie, prowadził już bowiem 24:19, ale siatkarze z Opoczna zdołali wyrównać i wygrali tego seta...37:35. W drugim secie podrażnieni zawodnicy Mamrota odrobili straty, wygrywając go 25:16, także tie-break zakończył się ich zwycięstwem - 15:11. Piotrkowscy siatkarze co prawda wygrali to spotkanie, ale jednego celu nie udało im się zrealizować, przed rozpoczęciem turnieju założyli sobie, że nie stracą seta, ostatecznie im się to nie udało, ale w tym sezonie będzie jeszcze niejedna okazja, żeby zrealizować to założenie.

Zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, wręczono również nagrody indywidualne wśród mężczyzn MVP turnieju został Damian Siekański (Mamrot Wilkowyje), najlepszym rozgrywającym Rafał Skoczylas (Żelazne Opoczno), a najlepszym atakującym Kamil Kubiś (Zelek Team), nagrodę specjalną dla najbardziej doświadczonego zawodnika otrzymał Marian Błaszczyk. Wśród kobiet MVP turnieju została Iza Góźdź (Absolwentki Chrobrego), najlepszą rozgrywającą Emila Wroniszewska (Fuks Sulejów), a najlepszą atakującą Kaja Krajewska (Gimnazjum nr 5). W tegorocznym turnieju walczyły 22 drużyny z różnych miejscowości: Piotrkowa, Bełchatowa, Radomska, Sulejowa, Opoczna, Bujen, Wolborza. Jak zapowiadają organizatorzy w przyszłym roku drużyn, które wezmą udział w turnieju może być jeszcze więcej.