Fara się wzmocni

ePiotrkow Czwartek, 25 czerwca 20155 2380
Wkrótce ruszą prace przy wzmocnieniu fundamentów kościoła farnego w Piotrkowie.

- Na teren parafialny przywiezione zostały maszyny do prac przy wzmocnieniu fundamentów naszego kościoła - poinformował nas Wojciech Malesa, kancelista kościoła św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Trybunalskim. - Oznacza to, że w najbliższych dniach rozpoczniemy prace remontowe zaplanowane na ten rok. Stanowią one część dużego projektu związanego z zabezpieczeniem substancji zabytkowej. W tegorocznym zadaniu pale wzmacniające o długości minimum 100 cm zostaną umieszczone w fundamentach kościoła. Przewidziany na ten rok pierwszy etap prac obejmie większość prezbiterium. W kolejnych latach planowane jest dokończenie wzmacniania fundamentów, odwodnienie i izolacja ścian, wzmocnienie konstrukcji więźby dachowej, wymiana pokrycia dachu oraz izolacja termiczna sklepienia.


Koszt tegorocznych prac wynosi to ponad 470 tys. zł. Zadanie jest współfinansowane przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego (dotacja 350 tys. zł), łódzkiego wojewódzkiego konserwatora zabytków (dotacja 50 tys. zł) oraz miasto Piotrków (dotacja 25 tys. zł).


Realizacja prac potrwa około dwóch miesięcy.

 

(fot. WM)


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Marcin Marcinranga25.06.2015 21:26

Bardzo dobrze żę remontują taki budynek. Jednakże irytuje mnie to ze jest to Kościół a kuria nic nie daje. Czyli ciągnąć kasę od wiernych to pierwsi ale jak wyremontować to nie nasze.

91


powiernik powiernikranga25.06.2015 12:19

Wreszcie konkretne prace rewitalizacyjne.

50


ares1 ~ares1 (Gość)25.06.2015 09:16

A sam kościół ile wnosi???

133


pozdrawiam ~pozdrawiam (Gość)25.06.2015 09:27

No resztę czyli renty i emerytury na biedne dzieci byscie preznaczyli takie pieniądze a nie na to co ma się rozleciec i tak się rozleci nic nie trwa wiecznie

713


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat