Fałszywy policjant zatrzymywał kierowców

PolicjaRegion Piątek, 13 kwietnia 20183 5827
Podawał się za policjanta, chciał wyłudzić 500 zł od zatrzymanego do „kontroli drogowej” kierowcy. 66-letni łodzianin jest już w rękach policji, jego samochód policjanci namierzyli na terenie powiatu piotrkowskiego.

O nietypowej kontroli drogowej w miejscowości Wdowin bełchatowską policję zawiadomił 34-letni mieszkaniec gminy Drużbice. 10 kwietnia około godz. 17 mężczyzna wracał z pola ciągnikiem rolniczym. Przed nim peugeotem jechał jego kolega, został zatrzymany do kontroli drogowej przez osobę podającą się za policjanta z wydziału kryminalnego. „Policjant” zażądał dokumentów od pojazdu, potem stwierdził, że z uwagi na zły stan techniczny wzywa lawetę z Łodzi. Stwierdził, że może odpuścić, jeśli mężczyźni zapłacą mu 500 zł. Kiedy 34-latek poprosił o pokazanie legitymacji służbowej, „policjant” zawahał się i powiedział, że tym razem im daruje i mogą... jechać dalej. Zawiadamiający policję mężczyzna opisał wygląd „policjanta” i jego samochód - białego fiata 500 na łódzkich numerach rejestracyjnych. Dodał, że nieumundurowany mężczyzna sygnał do zatrzymania podał ręką. - Wyjaśniając tę sprawę, policjanci zaczęli od ustalenia właściciela pojazdu – informuje oficer prasowy Komendy Policji w Bełchatowie. - Jak się okazało, fiat został sprzedany i nieprzerejestrowany. 12 kwietnia w miejscowości Krzepczów w powiecie piotrkowskim kryminalni namierzyli poszukiwane auto i zatrzymali mężczyznę związanego z tą sprawą. To 66-letni łodzianin. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu usiłowania oszustwa. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci apelują o nieprzekazywanie pieniędzy osobom nieznajomym! W razie jakichkolwiek wątpliwości, zaalarmujmy najpierw policję pod nr 112 lub 997. Nie dajmy się oszukać!


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (3)

Przypominamy o ciszy wyborczej. Wszystkie komentarze są moderowane.

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)13.04.2018 18:27

A to są też prawdziwi policjanci?

30


Andrzej  R... ~Andrzej R... (Gość)13.04.2018 16:50

"Czas już jest na finał, pointa się zaczyna:
Coraz więcej przebierańców, coraz trudniej o oryginał"

120


gość ~gość (Gość)13.04.2018 14:07

Ludzka wyobraźnia nie zna granic

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat