Fałszywi pracownicy spółdzielni okradli seniorkę

PolicjaBełchatów Poniedziałek, 16 listopada 202012 3055
Starsze osoby nadal często padają ofiarami złodziei podających się za pracowników spółdzielczych, urzędowych, a nawet policjantów. Kolejny taki przypadek odnotowali bełchatowscy stróże prawa. Do drzwi 75-latki zapukało dwóch mężczyzn, którzy działając pod legendą pracowników spółdzielni weszli do mieszkania pokrzywdzonej. Wykorzystując ufność oraz nieuwagę starszej pani ukradli jej pieniądze.
fot. pixabay.com / geralt

Nad sprawą pracują bełchatowscy policjanci, którzy prowadzą czynności zmierzające do ustalenia sprawców tej kradzieży. Mundurowi apelują o niewpuszczanie do domu osób nieznajomych, bez wcześniejszego upewnienia się, kim one są. Bliscy seniorów powinni rozmawiać na ten temat ze swoimi rodzicami, dziadkami, krewnymi, sąsiadami czy znajomymi zamieszkującymi samotnie o tego rodzaju zagrożeniach. Warto przypominać starszym osobom, że nie należy ufać obcym osobom i nie wpuszczać ich do mieszkań. O wszystkich wątpliwościach co do intencji wizyty nieproszonego gościa należy najlepiej powiadomić policję pod numerem alarmowym 112 oraz rodzinę czy sąsiadów.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ta, jasne ~Ta, jasne (Gość)16.11.2020 17:32

Najwięksi złodzieje mają dobre posady i rządzą krajem. Takie wieloryby się powinno ukamienować pierwsze a nie się zabierają za jakieś płotki. Jak chce się coś na prawdę zdziałać to wali się w pierwotne ognisko problemu i wtedy zmiany idą prędko. Ale jak się tego nie chce z wiadomych powodów, to nic się nie zmieni.

15


Top Secret ~Top Secret (Gość)16.11.2020 11:59

Za okradanie starszych bardzo często biednych i chorych ludzi powinny być bardzo wysokie kary bezwzględnego więzienia z pelną odsiadką wyroku i publikacja wizerunku złodzieja.

111


Jak tak można ~Jak tak można (Gość)16.11.2020 12:11

Ci ludzie sumienia nie mają.

80


gość_g ~gość_g (Gość)16.11.2020 13:31

To jak już pracownicy spółdzielni okradają to ja już niewiem co sie dzieje za tego morawiekiego.

22


gość_ggff ~gość_ggff (Gość)16.11.2020 13:05

Kara śmierci ale nie w tym kraju

41


bdziu ~bdziu (Gość)16.11.2020 12:36

Co to znaczy "działali po legendą pracowników" ? Swoją drogą, to takie czyny winny być bardzo surowo karane. Podłość i bezduszność.

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat