Fałszywi policjanci zabrali Wietnamczykom 110 tys. zł

PolicjaTomaszów Czwartek, 13 grudnia 20189 6470
Najpierw zatrzymali do kontroli drogowej, potem okradli, grożąc bronią. Fałszywi policjanci nieźle się obłowili, zatrzymanym Wietnamczykom zabrali 110 tys. zł, biżuterię i telefony komórkowe. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Ujazd. Sprawcy zostali już aresztowani.
fot. policja

6 grudnia policjanci z Komisariatu w Rokicinach zostali powiadomieni przez obywateli Wietnamu, że doszło do rozboju, łupem napastników padło ponad 110 tys. złotych, dokumenty, telefon komórkowy i biżuteria. Jak wynikało z relacji, pokrzywdzeni zostali zatrzymani na terenie gminy Ujazd do kontroli drogowej. Dwaj mężczyźni ubrani w policyjne mundury pokazali legitymacje i poprosili o dokumenty. - Następnie „policjant” kazał jechać za ich pojazdem w kierunku komisariatu – relacjonuje oficer prasowy komendy w Tomaszowie Mazowieckim. - Po przejechaniu kilku kilometrów w kierunku Lubochni, zatrzymali swoje auto i poprosili, by kontrolowani wsiedli do „radiowozu”. W tym czasie jeden z mężczyzn, podających się za policjanta, z auta należącego do pokrzywdzonych ukradł kilka toreb. Było w nich ponad 110 tysięcy złotych, telefon komórkowy, biżuteria i dokumenty. Mimo osiągniętego celu, umundurowany mężczyzna wyjął zza pasa spodni pistolet, który skierował w stronę jednego z pokrzywdzonych i zażądał, by wydał resztę pieniędzy. Gdy ten odmówił, „funkcjonariusz” nakazał opuścić „radiowóz”, potem sprawcy odjechali z łupem.


Sprawa wymagała natychmiastowego działania, bo istniało zagrożenie, że sprawcy mogą posiadać przy sobie broń palną, do działań włączono więc kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Łodzi i funkcjonariuszy z Biura Operacji Antyterrorystycznych w Warszawie. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali pierwszego z podejrzewanych. Był to 29-letni mieszkaniec powiatu łódzkiego wschodniego. Zatrzymana została również jego 21-letnia partnerka, która pomagała ukryć część pieniędzy. - Na tym nie zakończyły się jednak policyjne działania – dodaje rzecznik tomaszowskiej policji. - Kryminalni ustalili również, kim jest drugi z przestępców. Mimo że nie posiadał stałego miejsca pobytu, został namierzony przez funkcjonariuszy. Następnego dnia kompletnie zaskoczonego 21-latka policjanci zatrzymali na terenie jednej z galerii handlowych w Łodzi podczas zakupów.


Fałszywi policjanci dostali zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi im do lat 12 pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd zastosował tymczasowe aresztowanie. Zatrzymana w sprawie 21-latka dostała zarzut paserstwa, grozi jej 5 lat więzienia.


Mundurowi zabezpieczyli wykorzystany podczas przestępstwa pistolet, który zostanie poddany badaniom przez biegłego. - Odzyskali już znaczną część zrabowanych pieniędzy i przeprowadzili działania mające na celu odzyskanie pozostałego mienia – dodaje rzecznik policji w Tomaszowie.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)17.12.2018 15:26

ciekawe skąd Wietnamcy mieli taką kase

00


gratulacje ~gratulacje (Gość)13.12.2018 12:24

Dobra robota!

130


gość ~gość (Gość)14.12.2018 02:23

Kto w dzisiejszych czasach nosi przy sobie taką kasę. Tam się musi coś dziać. Pewnie porobiły się jakieś garnki w Woli Kosowskiej pod Warszawą (mały Wietnam) kiedyś płoneły tam hale teraz to a przecież niedawno na stacji benzynowej w Piotrkowie dwuch okradziono. Pewnie i ci i tamci to byli kurierzy.

30


gość ~gość (Gość)13.12.2018 13:29

Wcześniej była informacja,że Chińczykom ;)

14


gość ~gość (Gość)13.12.2018 11:53

Biedne Wietnamie wożą taką kasę,ciekawe skąd ją mieli, może niech ich sprawdzą

101


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat