Fałszywe e-maile do przedsiębiorców

ePiotrkow Środa, 27 lutego 20195 3885
Do wielu piotrkowskich firm trafiły maile z zapowiedzią kontroli skarbowej. - To fałszywa wiadomość z wirusem - ostrzega piotrkowska skarbówka.

- Skasować maila. I absolutnie nie otwierać żadnych załączników. Chyba, że ktoś chce się pozbyć swojego komputera - mówił na antenie Radia Strefa FM Kamil Łyszkowski, naczelnik Urzędu Skarbowego w Piotrkowie. Jak rozpoznać fałszywe maile ? - E-mail zawiera błąd w nazewnictwie. Przepisy opisują „kontrole podatkowe” i „kontrole celno-skarbowe”. Od kilku lat nie ma w przepisach „kontroli skarbowej”. Jeżeli w tytule zobaczycie taką nazwę, proszę od razu skasować wiadomość. Mail jest prawdopodobnie tłumaczony translatorem. Świadczą o tym rażące błędy językowe. Mail zaczyna się: „Urząd Skarbowy odczytać zawiadomienie o zamiarze zainicjować …” – dodał szef piotrkowskiej skarbówki. - Oszuści działają spoza Polski, na co wskazuje tragiczny poziom gramatyki. W mailu wskazano wymyślonego pracownika, ale nie wskazano żadnego konkretnego urzędu skarbowego, gdyż mail rozsyłany jest po całej Polsce. My zawsze na pismach wskazujemy, czy pismo pochodzi z urzędu skarbowego w Piotrkowie, Tomaszowie, czy jakimkolwiek innym mieście. Prawdopodobnie otwarcie załącznika doprowadzi do blokady naszego komputera. Uruchomimy go wyłącznie po zapłaceniu okupu na zagraniczne konto. Ewentualnie możliwe jest wpuszczenie oprogramowania, które umożliwi w przyszłości kradzież pieniędzy z naszego konta bankowego. Takie maile są coraz częstsze i musimy wszyscy zachować ostrożność – ostrzega Kami Łyszkowski.

 

Naczelnik podkreślił również, że urzędy skarbowe nie wysyłają e-maili informujących o kontroli skarbowej.

 

 

 

 

 


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)27.02.2019 12:22

Niestety wiele osób nie czyta otrzymanych wiadomości, tylko klika gdzie się da. A gdy wiadomość od US czy ZUS to już dostają rozolnienia.

20


gość ~gość (Gość)27.02.2019 10:11

A ja żem sie nabrał. Musze sie gdzieś odwołać bo mi laptop dziwnie chodzi.

30


Mr X ~Mr X (Gość)27.02.2019 08:36

Dostałem taka wiadomość wczoraj - błędy gramatyczne itp no i dokumenty do kontroli do pobrania z załącznika - oczywiście od razu kosz .Kosmiczny e-mail daty z przyszłości - nie zastali mnie 06.04.2019 ciekawe w jaki sposób ? Pozdrawiam .

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat