Fala włamań w gminie Rozprza. Mieszkańcy sami patrolują okolicę

Tydzień TrybunalskiRegion Niedziela, 11 marca 201840 22734
Samochody z obcymi rejestracjami w pobliżu posesji, włamania i kradzieże. Najpierw kilka zdarzeń odnotowano na terenie gminy Wola Krzysztoporska, teraz niebezpiecznie zrobiło się w gminie Rozprza. Mieszkańcy sami patrolują okolicę.

Policja odnotowała w gminie Rozprza cztery kradzieże z włamaniem. Do pierwszej doszło 10 stycznia w Magdalence, następnie 4 lutego w miejscowości Dzięciary, 17 lutego w Ignacowie i 26 lutego w Rozprzy. - Jesteśmy tym faktem zaniepokojeni. Osobiście rozmawiałem z komendantem policji w Piotrkowie i komendantem komisariatu w Gorzkowicach, pod który bezpośrednio podlega gmina Rozprza. Chcemy apelować do mieszkańców, by zwracali uwagę zwłaszcza na osoby poruszające się samochodami na obcych rejestracjach. Ważne jest, aby jak najszybciej taka informacja docierała do służb policji, bo włamania, które mają miejsce na terenie powiatu nie ustają, a wręcz nasilają się. W związku z tym na najbliższej sesji Rady Gminy oraz na spotkaniu z sołtysami będziemy rozmawiać na temat bezpieczeństwa w gminie - mówi wójt Janusz Jędrzejczyk.


Ochotnicza Straż Pożarna w Rozprzy, zaniepokojona sytuacją i chcąca pomóc policji, utworzyła patrole obywatelskie. - Jeździmy na kilkanaście samochodów na terenie gminy Rozprza i obserwujemy miejsca, które mogą być w kręgu zainteresowania złodziei – mówi nam Piotr Skrobek z OSP w Rozprzy. - Jest to duży obszar, ale staramy się patrolować najbardziej newralgiczne miejsca, np. tam, gdzie jest ciemno, są jakieś dojścia do posesji od strony pól i obserwujemy podejrzane samochody, które stoją na poboczach i bocznych drogach. Zauważyliśmy, że odkąd prowadzimy obywatelskie patrole, póki co włamania ustały. Oby to był dobry znak. Mamy nadzieję, że złodzieje się przestraszyli i zdali sobie sprawę z tego, że bacznie obserwujemy to, co się dzieje.


Do akcji włączyli się nie tylko druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej, ale również osoby prywatne, które też zauważyły, że w gminie źle się dzieje. Włączyło się ponad 20 osób. Są w stałym kontakcie z komisariatem w Gorzkowicach i na bieżąco przekazują informacje wynikające z obserwacji. - Mamy już namacalne dowody tej współpracy - mówi nam jeden z mieszkańców Rozprzy. - Okazało się, że kilka rejestracji, które spisaliśmy, było fałszywych. Jest to jednoznaczne, że były to podejrzane osoby. Nikt normalny nie zmienia numerów rejestracyjnych. Wydaje mi się, że złodzieje upatrują sobie takie miejscowości, gdzie nie ma posterunków policji. Postanowiłem tę sprawę nagłośnić, bo idzie się do apteki, do sklepu, po dziecko do szkoły i wszędzie ludzie o tym mówią, widać, że obywatele bardzo się zaniepokoili tą sprawą, kobiety się martwią. Takie sąsiedzkie patrole dużo mogą zdziałać, nawet jeżeli policja pokazuje się w miejscowości Rozprza, to przyjeżdża 2 lub 3 razy w nocy, a to stanowczo za mało.


Jak zaznaczają ochotnicy patrolujący teren gminy, mimo kosztów, działania będą prowadzone, dopóki sprawa się nie wyjaśni.
Również włodarze gminy, po ostatnich wydarzeniach, rozpoczęli akcję informacyjną. - Wspólnie z sąsiednimi gminami oraz policją wydajemy specjalną ulotkę, która zawiera informacje, jak należy reagować na podejrzane sytuacje, które w dalszym ciągu mogą mieć miejsce na terenie gminy. Szczególnie uczulamy mieszkańców, aby reagowali, jeżeli będą się dziać niepokojące rzeczy w naszej okolicy - mówi Janusz Jędrzejczyk, wójt gminy Rozprza.


Zainteresował temat?

16

1


Komentarze (40)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)14.03.2018 22:20

Straż jeździ ludzie jeżdżą a Policja w d.... to ma po co się wychyla lepiej pijanego na rowerze dorwać a podwyżki dac

00


gość ~gość (Gość)14.03.2018 07:07

Oni nawet wy rososzy grasuiom

00


szrot.pl ~szrot.pl (Gość)13.03.2018 13:53

Oni kradną w biały dzień .Poco nocne patrole.

30


gość ~gość (Gość)13.03.2018 07:37

Wyciagac gosci z podejrzanych aut I nastawiac im noski, szybko zrezygnuja z obserwacji.

11


Gordon ~Gordon (Gość)12.03.2018 23:22

Moim zdaniem to jakaś przyjezdna szajka. Policja powinna zrobić nalot na domy, które są wynajmowane. Pewnie jedni obserwują dom, inny kradną, a ktoś jeszcze jedzie za właścicielem, żeby zobaczyć, czy nie zawrócić, bo np. zapomniał coś z domu.

20


b ~b (Gość)12.03.2018 21:21

Policja powinna chodzić po cywilnemu i łapać złodziei.

30


śrut ~śrut (Gość)12.03.2018 19:38

W każdym domu przynajmniej broń gazowa być powinna.

30


kb ~kb (Gość)12.03.2018 12:02

Zamiast ulotek, droga Gmino, przekazać pieniądze na OSP i ludzi, którzy w Patrolu Obywatelskim doglądają dobytków. Chociaż na paliwo będą mieli...

85


polak55 ~polak55 (Gość)12.03.2018 10:06

Kto inny obserwuje ,kto inny kradnie.Kradną pieniądze i biżuterie i dlatego ciężko ich namierzyć.Kiedyś wpadną.Oby szybko.Koło mojego domu też się jakieś podejrzane typy kręcą.Policja przyjechała spisała.

30


grrrr ~grrrr (Gość)12.03.2018 07:36

proponuję jak już takiego złapią, to puścić nago przez miejscowość z tabliczką co zrobił, tak aby wszyscy widzieli a potem do pierdla z nim!

45


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat