Fala kradzieży z włamaniem w mieście i powiecie. Mieszkańcy, bądźcie czujni!

ePiotrkowRegion Czwartek, 21 listopada 201946 21661
Z falą kradzieży z włamaniem powiat piotrkowski zmagał się w 2018 roku. Zdarzenia takie odnotowywano głównie w gminach Wola Krzysztoporska i Rozprza. Mieszkańcy tej drugiej organizowali się nawet w patrole obywatelskie. Dziś znów nie można czuć się bezpiecznie. Tylko w ciągu kilku tygodni doszło do kilkunastu włamań do domów na terenie miasta i naszego powiatu.
fot. pixabay

Z policyjnych statystyk wynika, że na terenie miasta i powiatu od początku września do 14 listopada 2019 roku doszło do kilkunastu kradzieży z włamaniem do domów jednorodzinnych (lub usiłowania):


3 września – ul. Brzeźnicka Piotrków Trybunalski
7 września - Biskupia Wola w gminie Czarnocin
9 września - Sulejów (usiłowanie)
19 września - ul. Kwiatowa Piotrków Trybunalski (usiłowanie)
24 września – Poniatów – dwie kradzieże z włamaniem do domów
26 września - ul. Cicha Piotrków Trybunalski
18 października - ul. Zalesicka Piotrków Trybunalski (usiłowanie)
19 października - Karlin, Komorniki, Włodzimierzów
23 października - Wójtostwo
2 listopada - Janówka (usiłowanie)
7 listopada - Gorzkowice
13 listopada - Sulejów

Jak informują policjanci z piotrkowskiej komendy, sprawcy dostają się do domów przez okna, wyważając drzwi tarasowe, od strony pomieszczeń gospodarczych, niedomkniętych drzwi garażowych. Łupem padają najczęściej pieniądze i biżuteria. Do kradzieży z włamaniem dochodzi pod nieobecność domowników, w godzinach dopołudniowych, popołudniowych, rzadziej wieczorem czy w nocy.

- Policjanci prowadzą czynności analizując zebrane ślady oraz materiały dowodowe celem wykrycia sprawców – informuje Dagmara Mościńska z Zespołu Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. - Efektem ich pracy jest zatrzymanie sprawców kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego na terenie powiatu piotrkowskiego i tomaszowskiego.

O zatrzymaniu trzech osób w tej sprawie pisaliśmy tutaj!


- Podejmujemy też działania profilaktyczne – dodaje przedstawiciel komendy. - Cykliczne apele pojawiają się na stronie internetowej komendy, dzielnicowi informują mieszkańców o możliwości korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i zgłaszaniu wszelkich wzbudzających niepokój mieszkańców sygnałów w omawianym zakresie.


O czujność apelują też lokalne portale internetowe, np. rozprza.info, gdzie czytamy: „Docierają do naszej redakcji niepokojące informacje o włamaniach w naszym regionie. Chcemy Państwa uczulić, abyście zwracali uwagę na obce samochody i podejrzane osoby. W przypadku zauważenia czegoś niepokojącego prosimy o niezwłoczne poinformowanie policji pod numerem 112. Najlepszą bronią na złodzieja jest zwiększenie czujności i obserwacja swojej posiadłości oraz sąsiedztwa”.


O zagrożeniu czytamy też na profilu FB Sulejów24: „Zatrzymana grupa jest jedną z dokonujących włamań na terenie gminy, być może ujęcie kolejnej w Tomaszowie (złożonej z obcokrajowców) w dniu 18 listopada, uspokoi nieco sytuację. Do kradzieży i włamań w najbliższej okolicy dochodzi ostatnio bardzo często, a rozbicie dwóch wyspecjalizowanych w tym procederze grup, powinno dać do myślenia również innym, szukającym łatwego zarobku".


Zainteresował temat?

12

0


Komentarze (46)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

jestemza ~jestemza (Gość)22.11.2019 19:20

jestem za dużo łatwiejszym dostępem do broni dla uczciwych ludzi ,bandziory nie muszą starać się o pozwolenie już ją mają

72


ROZPRZAK ~ROZPRZAK (Gość)22.11.2019 11:20

Precz z jednostkami, które nie dorosły do egzystowania w społeczeństwie!
Dla takich odmieńców chłosta, albo jak za dawnych czasów trwałe oznaczanie złodzieja - amputacja widocznych części ciała.
I oczywiście dożywotnia utrata wszelkich praw obywatelskich.

130


j. ~j. (Gość)21.11.2019 21:51

No, niestety, demokracja przyniosła ze sobą także to, że trzeba bardzo ostrożnie postępować z bandziorami. Kiedyś, za komuny, jak by ich złapali, to najpierw by dostali porządne pałowanie na komendzie. Dzisiaj policjant musi obchodzić się z bandziorem ostrożnie, jak z jajkiem. Najlepiej, żeby go nawet nie dotknąć, bo zaraz sam może stanąć przed prokuratorem i usłyszeć zarzut o przekroczenie uprawnień. Bandyci o tym wiedzą i się z nas śmieją!

281


gość ~gość (Gość)22.11.2019 09:42

Ekolodzy polikwidowali psy łańcuchowe żeby inne smyki mogły bezkarnie rabować domy?

104


prawa ręka i lewa noga ~prawa ręka i lewa noga (Gość)22.11.2019 12:58

Chyba tylko porządny wycisk i szybko złosić że smyk sam obija się o meble i o podłogę.

80


jasio740 jasio740ranga22.11.2019 01:23

Marzy mi się kraj, gdzie zostawisz na noc rower pod blokiem i on rano nadal tam będzie, gdzie szanuje się cudzą własność, kraj w którym mieszkańcy są życzliwi dla innych, gdzie nie musisz oglądać się za siebie, gdzie żyje się jak w niebie.
Co się z naszą Polską stało,
co za parę lat nas czeka,
czy w Nas kraju jest tak mało,
czy nadzieja z Nas .... ucieka?

180


Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)21.11.2019 22:39

Gdyby każdy w domu mial broń i panowałoby trochę inne prawo, bandziorki dwa razy by się zastanowiły, zanim by weszły na cudzą posesję. A co do dzielnicowych... są zasypani papierologia i procedurami, że nie mają czasu zaglądać na dzielnicę. Ja swojego dzielnicowego widziałem z 10 lat temu... teraz nawet nie wiem kto nim jest...

132


gość ~gość (Gość)22.11.2019 10:12

Obcokrajowcy? No to wszystko jasne..

52


fwt55 ~fwt55 (Gość)22.11.2019 10:06

A to małżeństwo co w Bełchatowie ich złapali ?? Kojarzy ktoś ?

20


gość ~gość (Gość)22.11.2019 10:05

Nie brońcie swojej własności bo rzecznik praw kryminalistów wsadzi was do więzień.
Za mowę nienawiści, hahaha

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat