ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Faktoring online – sprawdź, czy to rozwiązanie dla Twojej firmy!

Piątek, 18 grudnia 2020 1086
Faktoring online to nowoczesna usługa finansowania zewnętrznego, która cieszy się coraz większym uznaniem przedsiębiorców. To idealna alternatywa dla kredytu bankowego, a jednocześnie dobry sposób na zadbanie o płynność finansową przedsiębiorstwa. Sprawdź, czy faktoring jest dobrym rozwiązaniem dla Twojego biznesu!

Faktoring – co to jest?

 

Faktoring to usługa finansowa, stanowiąca sposób na uzyskanie zewnętrznego źródła finansowania. Usługa ta skierowana jest przede wszystkim do firm, które wystawiają faktury z długim terminem płatności. Po wystawieniu takiej faktury przedsiębiorca nie musi już czekać 30 czy 60 dni na to, aż zostanie opłacona. Może on skorzystać z usług firmy faktoringowej, która odkupi tę fakturę, a następnie sama zajmie się odzyskaniem wierzytelności. W ten sposób przedsiębiorca niemal od razu uzyska środki finansowe.

Takie rozwiązanie jest bardzo opłacalne, i to z wielu względów. Przede wszystkim faktoring online stanowi doskonałą alternatywę dla kredytu bankowego. Jakie są inne zalety faktoringu?

 

Dlaczego warto skorzystać z faktoringu?

 

Faktoring jest bardzo prostym i nieskomplikowanym sposobem na finansowanie przedsiębiorstwa – w przeciwieństwie do kredytu. W wielu przypadkach kredyt dla firm wiąże się z wieloma formalnościami i długim czasem oczekiwania na kredyt, a także z koniecznością podjęcia długotrwałego zobowiązania finansowego. W przypadku faktoringu jest zupełnie inaczej. Nie ma tutaj żadnych zbędnych formalności czy oczekiwania. Decydując się na faktoring online, można zamienić fakturę na pieniądze w bardzo krótkim czasie, i to bez długiego zobowiązania, jak w przypadku kredytu.

Ogromną zaletą faktoringu jest też to, że jest to szybki sposób na poprawę płynności finansowej firmy. Kiedy liczba faktur, czekających na opłacenie przez kontrahentów rośnie, podobnie jak lista niezbędnych wydatków, płynność finansowa firmy może zostać poważnie zakłócona. Faktoring online sprawdza się tutaj wyśmienicie, ponieważ przedsiębiorca może niemal od razu uzyskać środki na bieżące wydatki.

Należy także podkreślić, że korzystanie z faktoringu online może poprawić konkurencyjność firmy. W jaki sposób? Otóż wiele firm, poszukując wykonawcy, zwraca uwagę na możliwość wystawienia przez niego faktury z długim terminem płatności. Dzięki temu przedsiębiorca, które oferuje takie faktury, ma większe szanse na pozyskanie klienta. A jednocześnie nic nie traci i nie musi długo czekać na pieniądze, ponieważ może skorzystać z usług firmy faktoringowej.

 

Kiedy warto zdecydować się na faktoring online?

 

Choć faktoring to rozwiązanie, które jest szczególnie popularne w branży transportowej czy budowlanej, obecnie na usługi faktoringowe decydują się także mali przedsiębiorcy, a nawet freelancerzy. Tak naprawdę jest to rozwiązanie dla każdego. Kiedy warto zdecydować się na faktoring?

W sytuacji, gdy wystawiasz dużo faktur z długim terminem płatności. Nikt nie lubi czekać na pieniądze, szczególnie jeśli w międzyczasie mnożą się wydatki. Faktoring to dobry sposób na szybkie uzyskanie gotówki – szczególnie gdy wystawiasz sporo takich faktur, a w międzyczasie musisz ponosić koszty, związane na przykład z zatrudnieniem pracowników czy leasingiem sprzętu.

Na faktoring warto zdecydować się także wtedy, gdy płynność finansowa firmy zostaje zakłócona. Niestety, na takie zagrożenie należy reagować od razu, ponieważ z czasem brak płynności może prowadzić do powstania niebezpiecznych zatorów płatniczych. Jeśli więc masz wybór pomiędzy czekaniem na pieniądze albo faktoringiem, zdecydowanie warto wybrać faktoring online i zapewnić firmie finansowe bezpieczeństwo.

Faktoring to rozwiązanie także dla freelancerów, którzy wystawiają faktury dużym korporacjom. Niejednokrotnie korporacje wymagają faktur z długim terminem płatności, nawet od drobnych wykonawców. Niestety, dla freelancera dwa miesiące oczekiwania na płatność mogą być trudnym czasem, dlatego faktoring online wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.

 

Faktoring – rozwiązanie dla Twojego biznesu?

 

Jak widać, faktoring online to usługa finansowa, która ma wiele zalet i doskonale sprawdza się u przedsiębiorców. Jeśli planujesz skorzystać z faktoringu po raz pierwszy, koniecznie wybierz najlepszą firmę faktoringową. Na tle konkurencji zdecydowanie wyróżnia się firma faktoringowa Fandla, która oferuje błyskawiczną obsługę i doskonałe warunki finansowania. To nowoczesny faktoring online, który powstał po to, aby pieniądze łączyły!

 


Zainteresował temat?

1

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat