Ewakuacja DPS w Drzewicy

Strefa FMOpoczno Środa, 15 kwietnia 20206 5586
Podjęto decyzję o ewakuowaniu podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy w powiecie opoczyńskim. Zostaną oni przetransportowani do szpitali w naszym regionie, a sam DPS zostanie zdezynfekowany. Placówka od ponad tygodnia zmagała się z dramatyczną sytuacją dotyczącą zakażeniami koronawirusem.

Decyzję o ewakuacji podjął Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opocznie. W placówce w Drzewicy przebywało 38 zakażonych oraz 22 osoby zdrowe. Zostaną oni przewiezieni do szpitali w Bełchatowie, Tomaszowie oraz Radomsku, a 17 osób już trafiło do szpitala w Zgierzu. Na miejscu pracują przedstawiciele Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, starosta opoczyński, przedstawiciele wojska i Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego. - Wiemy, że były braki kadry i personelu pielęgniarskiego. Aby być gotowym na takie sytuacje, wojewoda wystosował apel do pielęgniarek i położnych, aby osoby chętne do pracy przy zwalczaniu epidemii zgłaszały się, by stworzyć bazę ochotników gotowych do podjęcia działania w sytuacji kryzysowej, kiedy będą w jakiejś placówce braki personelu. Osoby chętne powinny zgłaszać się do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego - mówi Dagmara Zalewska, rzecznik prasowy wojewody łódzkiego.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)15.04.2020 21:58

Ludzi którzy są potencjalnymi nosicielami do szpitali brawo a potem się dziwić że szpitale pozarazane. Noe można ich gdzieś w jednym miejscu osądzić?

21


Kiełabasiarnia ~Kiełabasiarnia (Gość)15.04.2020 21:02

Jak cała ta epidemia ustanie powinni wprowadzić ustawę zakazującą pracy w kilku DPS-ach jednocześnie.

80


Cierń ~Cierń (Gość)15.04.2020 21:03

To jest sukces na miarę NACZELNIKA !!!

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat