Europejskie Dni Dziedzictwa z piotrkowskim Muzeum

Muzeum Piotrków Wtorek, 10 września 20190 1126
Pracownicy Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, zapraszają na darmowe zwiedzanie 500-letniego zamku króla Zygmunta Starego. Goście w ramach obchodów będą mogli podziwiać muzealne ekspozycje w weekend 14 i 15 września.

Ładuję galerię...

Od ponad 25 lat obchodzone są w Polsce Europejskie Dni Dziedzictwa, które stwarzają możliwość integrowania społeczeństwa wokół idei ochrony dziedzictwa kulturowego, rozumianego jako ponadczasowe dobro wszystkich narodów Europy. Mają one także wymiar edukacyjny, ponieważ przybliżają problematykę ochrony tego dziedzictwa i ułatwiają dostęp do zabytków. Eliminują tym samym problem wykluczenia niektórych środowisk z dostępu do dóbr kultury np. ze względu na bariery ekonomiczne.

 

 

Tegoroczna 27. edycja obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, tak jak poprzednie adresowana jest do wszystkich grup społecznych i wiekowych, niezwiązanych zawodowo z zabytkami. Naczelną ideą przedsięwzięcia od początku jest wolny wstęp na wszystkie wydarzenia.


W piotrkowskim Muzeum dostępne będą w tych dniach wystawy stałe pokazujące zbiory malarstwa portretowego, kolekcję mebli gdańskich, a także meble z różnych epok. Ponadto dostępna będzie też stała wystawa poświęcona historii miasta, etnograficzna ekspozycja „Z naszej wsi”, a także wystawy czasowe „Stare kufle z zamkowej piwnicy” oraz „Dzieje i zagłada gminy żydowskiej w Piotrkowie”. Zwiedzający mogą tez zapoznać się z plenerowymi wystawami z okazji 500-lecia piotrkowskiej siedziby królewskiej „Widoki zamku na przestrzeni wieków” oraz poplenerową prezentacją rzeźb przedstawiających królów i postacie szlacheckie.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat