Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca razem z uczniami piotrkowskich szkół

ePiotrkow Czwartek, 11 października 20181 1413
Jak co roku Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w Piotrkowie Trybunalskim, działający przy Stowarzyszeniu Eurocentrum, organizuje obchody Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.

Ładuję galerię...

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzony jest 16 października. Kampania ta, prowadzona od roku 2013, podjęta została przez Europejską Radę Resuscytacji i jest odpowiedzią na Deklarację Parlamentu Europejskiego z czerwca 2012 roku. Od tej pory co roku podejmowane są akcje edukacyjne i informacyjne o nagłym zatrzymaniu akcji serca i o udzielaniu pierwszej pomocy. Celem kampanii jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

 

Piotrkowska edycja tego wydarzenia potrwa dwa dni. W poniedziałek odbędzie się szkolenie z pierwszej pomocy dla uczniów, a także otwarte bezpłatne szkolenie dla osób dorosłych. - We wtorek wraz z uczniami piotrkowskich szkół po raz kolejny bierzemy udział w biciu rekordu w jednoczesnej lekcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej, organizowanym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – mówią organizatorzy. - Nie zabraknie konkursu, a także pogadanek i pokazu akcji przywracania czynności serca.

 

Wszystkie wydarzenia odbędą się w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim, przy ul. Wysokiej 28/38. Szkolenie dla dorosłych odbędzie się w godzinach 16.00 - 19.00. Zapisy przyjmujemy w naszym Biurze Punktu Informacji Europejskiej (tel. 695 609 869; e-mail: europedirect-piotrkow@piotrkow.info.pl).


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (1)

Trwa cisza wyborcza. Komentowanie możliwe po zalogowaniu.

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
gość ~gość (Gość)12.10.2018 09:17

Szkoda, że takie szkolenia dla osób dorosłych organizowane są w Piotrkowie tak rzadko.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat