ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca!

Środa, 02 października 2019 1421
Po raz kolejny Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w Piotrkowie Trybunalskim, działający przy Stowarzyszeniu Eurocentrum organizuje obchody Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Zapraszamy także do udziału w bezpłatnym szkoleniu z pierwszej pomocy!

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzony jest co roku 16 października. Kampania ta podjęta została przez Europejską Radę Resuscytacji i jest odpowiedzią na Deklarację Parlamentu Europejskiego z 2012 roku. Od tej pory co roku podejmowane są akcje edukacyjne i informacyjne o nagłym zatrzymaniu akcji serca i o udzielaniu pierwszej pomocy. Celem kampanii jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.


Tegoroczna piotrkowska edycja tego wydarzenia potrwa dwa dni:
· 15 października odbędzie się szkolenie z pierwszej pomocy dla uczniów, a także otwarte bezpłatne szkolenie dla osób dorosłych.
· 16 października wraz z uczniami piotrkowskich szkół po raz kolejny bierzemy udział w biciu rekordu w jednoczesnej lekcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej, organizowanym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nie zabraknie także konkursu, a także pogadanek i pokazu akcji przywracania czynności serca.
Wszystkie wydarzenia odbędą się w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim, przy ul. Wysokiej 28/38, która jest współorganizatorem. Szkolenie dla dorosłych odbędzie się w godzinach 16.00-19.00. Zapisy przyjmujemy pod nr tel. 695 609 869; e-mail: europedirect-piotrkow@piotrkow.info.pl).
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca jest współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej oraz Miasta Piotrkowa Trybunalskiego w ramach działalności PIE Europe Direct.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat