„Emocje zakute w słowa – Chopin i jego muzyka w poezji"

ePiotrkow Czwartek, 02 grudnia 20100 2952
Wczoraj (1 grudnia) w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie odbył się III Powiatowy Turniej Recytatorski „Emocje zakute w słowa – Chopin i jego muzyka w poezji".
fot. MBP w Piotrkowie

W ramach turnieju dla uczestników (26 października) w piotrkowskiej książnicy przeprowadzono warsztaty recytatorskie. Założeniem konkursu było upamiętnienie 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina, propagowanie osoby i muzyki kompozytora, a także jego wpływ na innych twórców, w tym przypadku poetów. Organizatorzy (Starostwo Powiatu Piotrkowskiego, Miejska Biblioteka Publiczna i Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Piotrkowie Trybunalskim) chcieli zachęcić młodzież do poszukiwania literackich wzorców  i wartości, do kształtowania kultury żywego słowa oraz doskonalenia warsztatowych umiejętności recytatorskich.

Do konkursu przystąpiło 21 instytucji w kategoriach: szkoły gimnazjalne i szkoły średnie z terenu powiatu  piotrkowskiego i miasta. Jury wysłuchało recytacji 59 uczestników i przyznało nagrody główne i wyróżnienia. W kategorii szkół gimnazjalnych  nagrody otrzymali:
- I nagroda: Joanna Sobczyk (Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej), Jakub Król (Gimnazjum w Moszczenicy), Alicja Maciejewicz (Gimnazjum w Ręcznie);
- II nagroda: Aneta Kisiel (Gimnazjum w Srocku), Emil Książczak (Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej);
- III nagroda: Mateusz Krasoń (Gimnazjum w Gorzkowicach), Dominika Wieczorek (Gimnazjum w Szydłowie).
Poza tym wyróżniono: Julię Sokół (Gminny Ośrodek Kultury w Moszczenicy), Joannę Janiec (Gimnazjum w Srocku), Monikę Wardę (Gimnazjum w Gorzkowicach), Michała Stępnia (Gimnazjum w Ręcznie), Patrycję Wilczyńską (Gimnazjum w Ręcznie), Małgorzatę Strzelczyk (Gimnazjum w Szydłowie), Katarzynę Miśkiewicz (Gminna Biblioteka Publiczna w Woli Krzysztoporskiej), Katarzynę Pietrzak (Gimnazjum w Wolborzu), Aleksandrę Cieśliczkę (Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim), Paulinę Wocheń (Gimnazjum w Szydłowie).

W kategorii szkół średnich nagrody otrzymali:
- I nagroda: Jakub Wiernicki (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5  w Piotrkowie,
- II nagroda: Martyna Nowak (V Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie),
- III nagroda: Anna Bodana (III Liceum Ogólnokształcace w Piotrkowie).
Wyróżniono Annę Niedziałkowską z V Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie.

Nagrody i wyróżnienia (albumy, słowniki i encyklopedie) zostały ufundowane przez Starostwo Powiatu Piotrkowskiego. Każdy ze zgłoszonych do turnieju recytatorów otrzymał dyplom i książkę.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat