Emilewicz: rozliczenie PIT dla osób fizycznych zostanie przesunięte do końca maja

PAPKraj Sobota, 28 marca 20203 3457
Rozliczenie PIT dla osób fizycznych zostanie przesunięte do końca maja, podobnie jak CIT; przesuwamy też obowiązek składania sprawozdań finansowych - powiedziała w czwartek minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
fot. pixabay.com

Szefowa resortu rozwoju uczestniczyła w czwartek w wideokonferencji dotyczącej rozwiązań zawartych w Tarczy Antykryzysowej.

 

Jak podkreśliła, ustawa będzie "adresować terminy administracyjne wyczerpujące się z końcem marca".

 

Zgodnie z proponowanymi rozwiązaniami, jak powiedziała, zostaje przesunięty m.in. obowiązek składania sprawozdań finansowych. "Ten, który mamy na koniec marca - przesuwamy na początek lipca" - powiedziała.

 

"Rozliczenie PIT dla osób fizycznych zostanie przesunięte do końca maja. Podobnie jak CIT, już jest opublikowane rozporządzenie CIT-8, przesunięte również na koniec maja" - podkreśliła.

 

Emilewicz wyjaśniła, że wszystkie elementy tarczy, które są dzisiaj zapisane w ustawie, jeśli odnoszą się do płacy minimalnej, "referują do płacy minimalnej z tego roku, czyli do kwoty 2 tys. 600 zł". "Od tego poziomu liczone są: (świadczenie przysługujące w wysokości -PAP) 80 proc. minimalnego wynagrodzenia, postojowe, itd" - mówiła.

 

Projekt tzw. Tarczy antykryzysowej został przyjęty przez rząd oraz Sejmy i wysłany do Senatu - poinformowała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Celem Tarczy jest zmniejszenie negatywnego wpływu epidemii koronawirusa na polską gospodarkę.

 

Tarcza to zestaw kilku projektów ustaw przygotowanych m.in. przez resorty rozwoju, finansów i Ministrostwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Według Ministerstwa Rozwoju jej wartość to co najmniej 10 proc. polskiego PKB. (PAP)

 

autor: Magdalena Jarco


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Jiżi ~Jiżi (Gość)28.03.2020 09:26

Przesunięcie terminów złożenia PIT to w mojej ocenie także przesunięcie ewentualnych zwrotów nadpłaty podatku dla podatników. Władza troszczy się o ludzi czy o siebie ?

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat