Ekosfera za prawie 7 mln. Największa inwestycja ostatnich lat w Czarnocinie

ePiotrkowRegion Środa, 18 listopada 202010 2416
Starania Urzędu Gminy, by uporządkować i zagospodarować centrum Czarnocina przyniosły wymierny efekt. Kilka dni temu w Łódzkim Urzędzie Marszałkowskim wójt Roman Miksa, skarbnik gminy Krystyna Lula i wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba podpisali umowę na dofinansowanie budowy Centrum Edukacji Ekologicznej EKOSFERA.

Wniosek złożony przez gminę Czarnocin uzyskał najwyższą punktację wśród wszystkich 16 wniosków z całego województwa, które otrzymały wsparcie. Całkowita wartość kosztorysowa zadania to 6 mln 829 tys. 944 zł, a kwota dofinansowania wynosi 4 mln 560 tys. 297 zł. - Tak duże wsparcie bardzo cieszy zarówno mnie osobiście, jak i wszystkich mieszkańców, dlatego bardzo dziękuję wszystkim pracownikom Urzędu Gminy, którzy stworzyli tak dobry wniosek – mówi wójt Roman Miksa. - W imieniu wszystkich mieszkańców dziękuję także władzom województwa łódzkiego za pozytywną ocenę naszego wniosku, który pozwoli zrealizować marzenia wszystkich naszych mieszkańców od najmłodszych do najstarszych.

 

Dofinansowanie to umożliwi rozpoczęcie zagospodarowania działki znajdującej się w centrum Czarnocina, której to własność gmina uregulowała w 2017 roku. Jeszcze w tym roku budynek, który szpeci całe centrum miejscowości i nazywany jest „domem przemyśleń”, ma zostać rozebrany. - Mamy zamiar przygotować i uporządkować teren pod inwestycję – dodaje wójt. Następnym etapem będzie ogłoszenie przetargu na wykonanie inwestycji, która będzie realizowana w formule „zaprojektuj-wybuduj”.

 

Na placu powstanie pasywny budynek pod nazwą Centrum Edukacji Ekologicznej EKOSFERA. Ma to być obiekt nowoczesny, energooszczędny i – jak informują nas urzędnicy z Czarnocina - spełniający funkcję demonstracyjną i edukacyjną w zakresie ekologii i ochrony środowiska. Główną ideą jest jednak powstanie szeroko rozumianego miejsca nauki, kultury i integracji społecznej dla mieszkańców całej gminy. W obiekcie znajdzie swoje miejsce nowoczesna czytelnia i biblioteka, sala widowiskowa oraz pomieszczenia dla zespołów ludowych, stowarzyszeń i innych grup działających na terenie gminy. - W budynku znajdą się także pomieszczenia przeznaczone dla Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, co znacznie poprawi warunki pracy i obsługi mieszkańców – informuje Urząd Gminy. W ramach inwestycji powstaną miejsca parkingowe i duży zagospodarowany teren zielony. Zakończenie budowy i oddanie do użytku nowego obiektu planowane jest na koniec 2022 r.

 

 

 

 

(materiały: Urząd Gminy w Czarnocinie) 

 

 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

esteta ~esteta (Gość)19.11.2020 02:19

Bardzo dobrze! Jak się wyedukują, to na pewno przestaną szczać pod płotem. To nie bujda. Sam widziałem. Niestety, moje dzieci i żona też.

10


5g ~5g (Gość)19.11.2020 00:41

EKOSFERA - eko-alkohol. Przestańcie się ośmieszać. Remont drogi Czarnocin - Dalków trwa już pół roku i końca nie widać.

00


gość_manila ~gość_manila (Gość)18.11.2020 22:21

To na ile statystycznego mieszkańca zadłużymy tą inwestycją???

20


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)18.11.2020 09:50

Oooo Ziemba w maseczce, a jeszcze nie dawno nie chętnie nosił - zwłaszcza w trakcie kampanii ...

61


oko ~oko (Gość)18.11.2020 19:48

Więc tak marszałek Ziemba z wójtem Miksą budują lepsze jutro gminy Czarnocin.

10


gość_mieszkaniec. ~gość_mieszkaniec. (Gość)18.11.2020 15:26

Izbe pamieci w "domu przemyslen" zrobic. Wielu ludzi ma z nim wspomnienia. Fakt jednak szpeci, a co do pomyslu to oby bylo cos dla mieszkancow, a nie tylko badziew bezuzyteczny na pokaz.

20


adamos ~adamos (Gość)18.11.2020 09:34

centrum edukacji ekologicznej na wsi? Jakiś żart za takie pieniądze. W kwocie wkładu własnego można wybudować Dom Kultury i bez konieczności pozyskiwania dotacji.

52


gość_gość ~gość_gość (Gość)18.11.2020 09:58

Druga mediateka

91


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat