Eko-lekcje online w gminie Sulejów

ePiotrkowRegion Niedziela, 28 lutego 20212 1318
Młodzież ze szkół na terenie Sulejowa wzięła udział w zajęciach ekologicznych. Lekcje online przeprowadzono wspólnie z pracownikami spółki Eneris Surowce, która odpowiada za odbiór odpadów od mieszkańców Sulejowa i Tomaszowa Mazowieckiego. Najmłodsi dowiedzieli się wielu ciekawostek dotyczących właściwego segregowania odpadów. W zajęciach brały udział także przedszkolaki.

W gminie Sulejów, zgodnie z umową dotyczącą odbioru odpadów od mieszkańców, ENERIS Surowce ma obowiązek przeprowadzić także zajęcia z edukacji ekologicznej dla dzieci i młodzieży szkolnej. Sytuacja epidemiczna wciąż nie pozwala na bezpośrednie spotkania w większości placówek, w związku z tym zostały przygotowane prezentacje multimedialne i ulotki, przekazane szkołom publicznym oraz oddziałom przedszkolnym, które funkcjonują na teranie gminy Sulejów.

 

Takie lekcje dotyczące ekologii odbyły się w:

  • Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II,
  • Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi,
  • Szkole Podstawowej w Łęcznie,
  • Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Przyrody we Włodzimierzowie,
  • Szkole Podstawowej w Uszczynie,
  • Szkole Podstawowej im Jana Pawła II w Witowie – Kolonii,
  • Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Klementynowie.

 

Program edukacyjny został zrealizowany przez tomaszowskich pracowników spółki w formie zajęć zdalnych, przeprowadzonych przez nauczycieli. Została przy tym wykorzystana prezentacja multimedialna na temat ochrony środowiska i właściwego segregowania odpadów, dostosowana do wymogów każdej grupy wiekowej, zarówno pod kątem ilości przekazywanych informacji, jak i formy.

 

- Serdecznie dziękujemy za cudowną lekcję ekologii. Wspólnie walczmy o naszą planetę, która jest dla nas najważniejsza. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Liczymy na dalszą współpracę – podkreśliła Renata Kumidaj, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie.

 

Uczniowie otrzymali także upominki ekologiczne, mi.n. książeczki edukacyjne, długopisy, notesy, smycze, odblaski.

 

- Zajęcia ekologiczne w gminie Sulejów to ostatnia w tym semestrze szkolnym nasza aktywność edukacyjna. Mam nadzieję, że kolejne lekcje będą mogły odbywać się w sposób tradycyjny, wówczas będziemy mieli okazję przekazać jeszcze więcej informacji dzieciom i młodzieży szkolnej oraz wymienić się wiedzą. Dziękuję serdecznie dyrektorom szkół w gminie Sulejów oraz pracownikom Urzędu Gminy za współpracę w realizacji naszego programu edukacyjnego w trybie zdalnym – podsumował Dariusz Tkaczyk, dyrektor operacyjny ENERIS Surowce Oddział w Tomaszowie Mazowieckim.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_hop dziś dziś ~gość_hop dziś dziś (Gość)28.02.2021 20:21

Firma odbierająca odpady w gminie Sulejów to jedno wielkie nieporozumienie...

30


gość_afgański wąż ~gość_afgański wąż (Gość)28.02.2021 17:32

Ekologia to nowa religia

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat